Jaký závazek měl loni Tvrdík vůči Berbrovi? Podle Berbra Tvrdík nic nedodržuje, ale podle Nezmara „to“ zaplatit musí

Jaký závazek měl loni Tvrdík vůči Berbrovi? Podle Berbra Tvrdík nic nedodržuje, ale podle Nezmara „to“ zaplatit musí
Z POLICEJNÍHO SPISU „AKCE ŠVÁB“

Kromě přepisu více než 1500 stránek policejních odposlechů ze spisu Šváb se redakci efotbal.cz podařilo získat i část analýzy komunikace z mobilního telefonu bývalého, nyní kvůli korupci obviněného, místopředsedy FAČR Romana Berbra. Jde o komunikaci s bývalým sportovním ředitelem Slavie Janem Nezmarem z období 23. června 2020 až 1. října 2020 (za patnáct dní, v pátek 16. října 2020, pak byl Berbr spolu s dalšími svými  spolupracovníky zatčen). V hovorech Berbr-Nezmar se v období Nezmarova odcházení ze Slavie mluví o jakémsi nevypořádaném závazku vůči Romanu Berbrovi, který by měl JT (podle mínění policistů slávistický šéf Jaroslav Tvrdík) konečně už zaplatit.

Z policejní analýzy vyplývá, že komunikace mezi Romanem Berbrem a Janem Nezmarem v tomto obdobípočíná dne 23. června 2020, kdy bývalý místopředseda FAČR posílá Nezmarovi zprávu, jež obsahuje pouze dva emotikony, a to konkrétně prosících rukou.

Jan Nezmar na tuto zprávu odpověděl, že měl odmítnout schůzku s právním zástupcem Jaroslava Tvrdíka, který měl s tehdy ještě slávistickým sportovním ředitelem projednat jeho smlouvu, která končila ke dni 30. června 2020. Dle policejní analýzy měl Nezmar odmítnout vyjednávání o nové smlouvě, a to do doby, dokud nebude vyřešena interní záležitost mezi RomanemBerbrem a slávistickým šéfem Jaroslavem Tvrdíkem.

BERBR A NEZMAR vs. TVRDÍK

Konverzace mezi Nezmarem a Berbrem pokračuje aoba aktéři si v ní na Tvrdíka stěžují.Dle policejní analýzy záznamů; „Roman Berbr v odpovědi uvádí, že JT (podle policejního orgánu Jaroslav Tvrdík) se přetváří a nedodržuje nic. Nezmar odpovídá v šesti zprávách, ve kterých nadává pravděpodobně na Jaroslava Tvrdíka (pochopeno z celého kontextu chatu), přičemž uvádí, že tohle nejde už smazat, že to musí zaplatit a pak ať se bodne.“

O několik dní později se měl Roman Berbr dotazovat na aktuální situaci. Nezmar mu měl odpovědět, že odmítl již zmiňované prodloužení smlouvy s klubem SK Slavia Praha, dokud se situace „nesrovná“.Bývalý místopředseda FAČR na to dle policejního spisureaguje s obavou, že nechce, aby to Nezmara zabilo.

Po opakované výměně zpráv, kde se zmiňuje, že od Jaroslava Tvrdíka nepřišla žádná odpověď na Berbrem nabízený termín schůzky, si policejní orgán poznamenal; „V následující komunikaci Nezmar nadává na Tvrdíka, že se s ním nedá jednat, a že on (Nezmar) bude ve Slavii končit.“

 

 

Jan Nezmar k 31. srpnu 2020 skutečně ve Slavii oficiálně končí. Jak už jsme psali, ve stejný den podle odposlechů telefonuje Roman Berbr řediteli Viktorie Plzeň Adolfu Šádkovi a nabádá ho, aby se s Nezmarem v září 2020 sešel a aby ho ve svém klubu zaměstnal. Šádek s tímto postupem souhlasí, ale nakonec Nezmar do Plzně nepřijde (v lednu 2021 odchází za fotbalem do Polska). 

DRZÝ ZÁJEM zástupců slavie o cakira

Policejní analýza však pokračuje a podle ní se Jan Nezmar ptá Romana Berbra, zda se mu Jaroslav Tvrdík ozval alespoň před zápasem Ligy mistrů, kdy Slavia hrála 22. září 2020 v Edenu první zápas playoff o účast v základní skupině Ligy mistrů s dánským Midtjyllandem. Výsledek zmíněného zápasu byl 0:0.

Odpovědí bylo, že s Romanem Berbrem komunikuje pouze Tomáš Buzek, člen představenstva SK Slavia Praha. Na to dle policejního záznamu Jan Nezmar reaguje tak, že ten má za úkol to za něj (JT) žehlit, ale že nemá úplně moc to vyřídit celé.

Berbr měl na tuto zprávu mimo jiné odepsat, že zástupce Slaviezajímá jen Cakir.Na což měl reagovat Jan Nezmar s tím, že se jedná o „neskutečnou drzost“.

 

Jak jsme už informovali v jiných odposleších, se přesto Roman Berbr ohledně Cakirova pražského pobytu dosti angažoval. Bývalého mezinárodního rozhodčího Michala Beneše (dnes má v Komisi rozhodčích FAČR na starosti projekt VAR), který jel tureckého arbitra přivítat na LetištěVáclava Havla a dělal mu v Praze doprovod, pečlivě instruoval, co má Cakirovi říkat, že ho má pozdravovat od Berbrovy manželky Dagmar Damkové, členky komise UEFA a FIFA s tím, že ho má moc ráda atd.

Další pokračování policejní analýzy:

„Dne 1. října 2020 píše Berbr Nezmarovi zprávu, kde hodnotí výkony jednotlivých hráčů Slavie po utkání s Midttjyllandem (v odvětě v Dánsku Slavia 30. září 2020 prohrála 1:4 – pozn.red.). V závěru zprávy Berbr píše, že ve Slavii přestali pracovat s R (rozhodčími), což je naprosto špatně. Prý pak řekne Nezmarovi víc.“

Za dva týdny a den, v pátek 16. října 2020 byl Roman Berbr zatčen a uvězněn v cele předběžného zadržení ve vězení v Praze-Ruzyni.

Policie: „Máme podezření, že závazek vůči Berbrovi se týká titulu v roce 2020“

Závěr policejního orgánu k této komunikaci: 

„Jak již bylo výše uvedeno ve vyhodnocování komunikace Romana Berbra s Jaroslavem Starkou. majitelem příbramského fotbalového klubu (tuto komunikaci zatím redakce efotbalu k dispozici nemá  – pozn. red.), týká se chat mezi Berbrem a Janem Nezmarem nějakého nevypořádaného závazku, o kterém může rozhodnout Jaroslav Tvrdík – pravděpodobně vůči Romanu Berbrovi.   

Policejní orgán se opět střetává s tím, že zástupci jednotlivých klubů – a je jedno, zda se jedná o kluby přední poloviny tabulky, či kluby ohrožené sestupem – řeší, ať již dotazy vůči rozhodčím na svá utkání s Romanem Berbrem, či s ním řeší jiné otázky a závazky, které se mohou s ohledem na načasování a skrytou formu komunikace zdát více či méně podezřelé. 

Policejní orgán má z celého kontextu všech zajištěných komunikací podezření, že závazek, o kterém hovoří Jan Nezmar s Romanem Berbrem, má co do činění se ziskem ligového týmu SK Slavia Praha a. s. v sezoně 2019/2020, kdy na tomto se na dosud neznámém místě a v nezjištěný čas domluvil Jaroslav Tvrdík s Romanem Berbrem (policejnímu orgánu je známo několik jejich osobních schůzek, které byly organizovány tak, aby se jiná osoba o nich nedozvěděla). Zároveň z této komunikace ovšem vyplynulo, že Jaroslav Tvrdík svůj závazek nakonec nesplnil, za což byl Berbrem, Nezmarem a Starkou kritizován.

Policejní orgán musí ovšem konstatovat, že se mu v toto případě v průběhu prověřování a následném vyšetřování nepodařilo získat ucelený, spojitý a na sebe navzájem navazující řetěz důkazů, které by ve svém důsledku vyloučily jakoukoliv pochybnost o vině jmenovaných osob.“

Tolik závěr policejního orgánu z října roku 2020.

Je třeba připomenout, že už v sobotu 11. prosince 2021 jsme na serveru efotbal.cz citovali z policejního spisu Šváb, kde se v přepisu odposlechů Jana Nezmara a vyšehradského sportovního ředitele Romana Rogoze z 20. května 2019 píše, že v tento den došlo ke schůzce Jaroslava Tvrdíka a Jana Nezmara s Romanem Berbrem. Policisté v závorce připomínají, že den předtím si Slavia ostravskou remízou 0:0 s Baníkem zajistila mistrovský titul v (předchozí) sezoně 2018/2019 a že policie disponovala s „poznatkem, že za toto prvenství má Roman Berbr mít milionový úplatek.“ 

Jaroslav Tvrdík pak ve svém prohlášení uvedl:

Od května 2019 (před 2 roky a 7 měsíci) nás policie jakkoliv nekontaktovala a předpokládám, že sama zmíněný poznatek vyhodnotila jako nerelevantní a nepravdivý.“ 

Několik nezodpovězených otázek. Dočkáme se odpovědí?

Co měl ale Jaroslav Tvrdík, šéf opětovně mistrovské Slavie, zaplatit Romanu Berbrovi o rok později v roce 2020? Proč? A kolik to mělo být? O čem to spolu Nezmar (a údajně také Starka) s Berbrem vlastně stále do kola od konce června do začátku října loni mluvili, o jaký závazek mělo jít? Mělo to souvislost s dalším titulem v sezoně 2019/2020, jak se domnívají policisté? A proč Tvrdík podle zjištění policistů  neplnil, co měl podle Berbra a Nezmara údajně slíbit?

Uvidíme, zda na tyto otázky odpoví další vyšetřování, nebo zůstanou navěky nezodpovězeny.

Jak Slavia kupovala Stanciua, aby se to nedozvěděl Tydýt ze Sparty. Berbr: „Nemůžu za Mynářem na Hrad s holou p.delí“

Policie šetřila i „poznatek“, že Berbr měl mít za titul Slavie milionový úplatek. Nezmar: „Tvrdík je idiot, Deli a Ngadeu černý zm.di“