Bayern uštědřil Barceloně hodně krutých lekcí, ale i tak vidí v kádru jméno, které by sám upotřebil

Bayern uštědřil Barceloně hodně krutých lekcí, ale i tak vidí v kádru jméno, které by sám upotřebil

Není tomu zase tak dlouho, co bavorský gigant zatloukl poslední hřebíček do rakve katalánského obra. Máme tím na mysli poslední zápas skupinové fáze aktuálního ročníku Ligy mistrů, ve kterém Bayern přejel v Allianz Aréně Barcelonu rozdílem třídy a přiživil tak zlé jazyky, které pranýřují účastníka La Ligy za bídné výkony. Slavný klub z Camp Nou se navíc musí smířit s jarní účastí pouze v Evropské lize, což mnozí vnímají taktéž jako velké zklamání. Někdo by si mohl říct, že aktuální kabina Barcelony čpí průměrem, ale Bayern by si uměl jedno jméno ve svých řadách představit…

Podle informací španělského listu El Nacional se blíží konec velké kariéry dlouholeté opory Bayernu a německé reprezentace Manuela Neuera. Pětatřicetiletý brankář byl u zisku celé řady cenných trofejí, ale jeho chlebodárce se domnívá, že již přišel čas hledat jeho náhradu.

Mezi třemi tyčemi v Allianz Aréně by jej mohl nahradit krajan právě z Camp Nou, o kterého se bundesligový mistr již pár měsíců aktivně zajímá. Marc-André ter Stegen oslaví v příštím roce své třicáté narozeniny a za Barcelonu již odchytal téměř 300 zápasů, ve kterých si připsal 120 čistých kont.

Ter Stegen je všeobecně považován za jednoho z nejlepších brankářů na světě a v Barceloně působí již od roku 2014, kdy dal sbohem Borussii Mönchengladbach. V posledních letech upevnil své místo a je jasnou jedničkou Blaugranas, avšak ve Španělsku se taktéž poukazuje na to, že i jeho výkony šly dolu. Bayern by jej mohl  z Camp Nou vykoupit za 70 milionů eur, které si jeho současný chlebodárce nárokuje výměnou za jeho uvolnění.

Zdroj: elnacional.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.