Realizační tým Viktorie zaujal mladík z druholigového Vyškova, který je majetkem Zbrojovky

Realizační tým Viktorie zaujal mladík z druholigového Vyškova, který je majetkem Zbrojovky

Nyní druhá Viktoria by se mohla v zimní přestávce opravdu posílit v jedné z nižších soutěží. Spojována je totiž nejen s produktivním forvardem Petrem Pejšou, jenž na podzim sázel gól za gólem v barvách Loko Vltavín...

Dalším fotbalistou, který uvízl v západočeském hledáčku, je osmnáctiletý defenzivní středopolař David Jambor, jenž patří Zbrojovce Brno, ale aktuálně je zapůjčen v druholigovém Vyškově, kde pracuje pod koučem Trousilem.

A špatná čísla nemá v Drnovicích operující český reprezentant do devatenácti let ani jako štítový záložník, což dokládají dvě branky a tři gólové přihrávky v rámci devíti vystoupení ve FNL a jednom startu v MOL Cupu.

Vztahy mezi Brnem a Plzní navíc nejsou špatné i díky tomu, že vlastník Viktorie Adolf Šádek žije s dcerou majitele Zbrojovky Václava Bartoňka.

Podle sportovního ředitele Brna Tomáše Požára zatím žádná oficiální nabídka nedorazila a on má za to, že začne zimní přípravu v jeho klubu. Protože se však realizačnímu týmu Viktorie líbí, slabší možná bude muset ustoupit silnějšímu...

"Nastal u něj progres. Bylo vidět, že se David stal důležitým a nosným hráčem, hrál pravidelně, což je v jeho ve věku obdivuhodné. Jeho největším bonusem je herní mentalita. Je to vítězný typ a nebojí se hrát. Diriguje okolí, je hodně slyšet, vyžívá se v soubojích. Je to typologicky hráč, který by se mohl v naší lize prosadit. Navíc má vytrvalostní schopnosti, když se jde v tréninku na krev, zvládá to jako jeden z nejlepších. To mu umožňuje hrát ve vysoké intenzitě a na velkém prostoru. Ve Vyškově mu hostování končí, vrací se k nám jako plnohodnotný hráč prvního týmu. Věřím, že je nachystaný a bude pro nás přínosem," citoval Deník Sport slova exsparťanského funkcionáře.

Pořízení hráče, jenž zatím ve druhé české lize nasbíral 412 odehraných minut v šestnácti zápasech, navíc nebude nikterak nákladné.

Legenda pro smích! Chovanec popravil sám sebe, ve fotbale si už neškrtne

Zdroj: isport.blesk.cz