Příbramského Starku pobuřují mizerné ceny za televizní práva: Je to k smíchu, fotbal u nás není v dobrých rukou

Příbramského Starku pobuřují mizerné ceny za televizní práva: Je to k smíchu, fotbal u nás není v dobrých rukou

Dlouholetý první muž příbramského fotbalu Jaroslav Starka aktuálně příliš důvodů k radosti nemá. Jeho klub je totiž po pádu do druhé ligy až třináctý a na podzim vůbec nenaplňoval vyřčené ambice o co nejrychlejším návratu mezi elitu.

"Upřímně, už mě fotbal poslední dobou ani moc nebaví. Obecně to jde v Čechách s fotbalem od desíti k pěti. Kolik jsme tady dřív vychovali výborných hráčů, o které byl zájem i v cizině! A to je kolikrát jako trenéři vychovávali tátové. Dneska jsou nové předpisy, všichni musí mít licenci a vzdělání, ti frajeři berou spoustu peněz – a výsledek? Nestojí to pomalu za nic,“ ulevil si v interview pro web seznamzpravy.cz velezkušený funkcionář.

Na klidu mu nepřidává ani mizerná cena za televizní práva, jež jsou u nás mnohem nižší, než v jiných evropských zemích podobné velikosti. Mnohem lépe si vydělávají i celky na Kypru, s tím, že Portugalsko či Belgie hospodaří s desetinásobkem.

"Televizní práva, to je ostuda, ta smlouva, která s tím souvisí, je taky ostuda. Jsou to minimální peníze. Hoši z outůčka je mají zpátky během chvilky. A fotbal přitom nikoho nezajímá. Těm lidem jde čistě o jejich kšeft. Když prvoligový klub dostane za televizní práva na sezonu deset milionů a druholigový 2,4 milionu, tak to je celé k smíchu. A nikoho to nezajímá, protože fotbal u nás po mém soudu není v dobrých rukou,“ postěžoval si šéf značky sídlící u řeky Litavky, kterou momentálně trenérsky vede tandem Zápotočný - Slepička.

Legenda pro smích! Chovanec popravil sám sebe, ve fotbale si už neškrtne

Zdroj: seznamzpravy.cz