Vácha s Horňákem se shodli. Zimní přípravu se sparťanským áčkem by mohli zahájit tito 3 hráči rezervy...

Vácha s Horňákem se shodli. Zimní přípravu se sparťanským áčkem by mohli zahájit tito 3 hráči rezervy...

Mezi nejpříjemnější překvapení současné druholigové soutěže patří rezervní tým Sparty, který přezimuje na neočekávané a velmi lichotivé druhé pozici.

Podzimní jízdu souboru Michala Horňka si na Strahově několikrát nenechal ujít ani hlavní trenér letenského áčka Pavel Vrba, který tak má o nejnadějnějším rudém mládí velký přehled.

"Provázanost je velmi dobrá. Vidíme se na Strahově každý den, ale s blížícím se víkendem jsme v kontaktu ještě častěji. Bavíme se o různých možnostech využití hráčů. Někdy jsem přinucený já říct: Trenére, nemám na tomto postu hráče, šlo by, nešlo by. A někdy přijde kouč Vrba s tím, že by potřeboval nějakého hráče rozehrát, aby měl zápasovou zátěž," popsal spolupráci se svým kolegou Michal Horňák, jehož slova nabídl iSport.cz.

Zatímco dříve platilo, že se z prvního týmu chodili rozehrávat do béčka i zkušení, explzeňský odborník to změnil a chce posílat do akce jen mladé pušky. Jedinou výjimkou byl Čelůstka a když už se posilovalo béčko, pak mladíky jako Vitík či Drchal. "Jsem překvapený, jak je trenér Vrba směrem k nám v béčku komunikativní, jaký má přístup. Chce, aby mladí hráči za béčko hráli, nechce tam na sílu dávat starší hráče,“ přiblížil momentální sparťanskou strategii Deníkem Sport citovaný vicemistr Evropy z roku 1006.

A kdo z béčka by mohl dostat šanci už v zimní přípravě áčka na startu roku 2022? Horňák zmínil jednoho středopolaře a jednoho útočníka. "Ryneš nebo Sejk jsou určitě výkonnostně připraveni na to, aby mohli jít alespoň do začátku přípravy s áčkem,“ zakončil i na konto devatenáctiletého forvarda ve službách české jednadvacítky držitel řady tuzemských titulů, jehož vyjádření nabídl portál isport.blesk.cz.

A jeho slova potvrdil také Lukáš Vácha, který je jeho hrajícím asistentem. "Určitě Vojta Patrák, Vašek Sejk a Matěj Ryneš. To jsou tři stěžejní hráči, kteří by mohli mít nějakou roli v A-týmu už brzy. Delší dobu se na to připravují. Vojta se na jednadvacítce zranil, to byla velká škoda. Vzestup by u něj byl větší. Sejk udělal velký výkonností progres, ale musí se u něj zapracovat na disciplíně. Ryneš na levou stranu jako křídlo, ale může hrát i beka. Má dobrou postavu a jednu z nejlepších levých noh, jaké jsem viděl. Tihle tři jsou za mě připravení na to, aby mohli jít s áčkem do přípravy a ostatním stačili," pronesl dvaatřicetiletý štítový záložník ve Sportu.

Odejdou Šádek a Svoboda z vedení LFA? Jak s Berbrem a Malíkem navzdory řádům cpali Brno do ligy, zachraňovali „horníky“ a potopili Duklu

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.