Kontrakt Eriksena v Interu skončil. Který z klubů svého srdce si vybere?

Kontrakt Eriksena v Interu skončil. Který z klubů svého srdce si vybere?

Měl smlouvu do roku 2024, letní kolaps na Euru mu ji zabránil naplnit. V Serii A není povoleno hrát s kardiodefibrilátorem. A tak se dánský záložník Christian Eriksen rozloučil s Interem Milán a poohlíží se po novém angažmá.   

 43 zápasů, 4 góly, 2 asistence. Ale taky jedno druhé místo a jeden titul. Tak zní celková italská bilance Christiana Eriksena, který dneska rozvázal kontrakt s Interem Milán a oficiálně se stal volným hráčem. Příčinou ukončení spolupráce mezi Interem a dánskou ofenzivní hvězdou jsou zdravotní problémy Dána, který v létě zkolabolaval v prvním zápase na Euru proti Finsku. Příčinou byl srdeční problém. Ten se lékařům podařilo vyřešit voperováním defibrilátoru, jež má Eriksenův srdeční rytmus hlídat, italský fotbal nicméně nedovoluje na profesionální úrovní hrát s takovým “postižením.”

"I když se cesty Interu a Christiana nyní rozcházejí, pouto se nikdy nezruší. Dobré časy, góly, vítězství, oslavy Scudetta s fanoušky před San Sirem - to vše zůstane navždy v historii Nerazzurri," napsal Inter v tiskové zprávě, ve které oznámil Eriksenův odchod, s tím, že dánskému fotbalistovi přeje všechno nejlepší do další kariéry. Podle expertů se Eriksenovi v Itálii nicméně nepodařilo naplnit svůj potenciál, který si Inter po transferu z Tottenhamu za téměř 20 milionů eur sliboval.

Osmadvacetiletý Eriksen je v tuto chvíli ale volný pro další výzvy. Dán už podle dostupných informací trénuje s domovským Odense. Příští klub zjevně nebude v Itálii, podle spekulací novinářů by zájem vyzkoušet svého bývalého hráče mohli mít jak v nizozemském Ajaxu, tak anglickém Tottenhamu. Hovoří se taktéž o zájmu španělských klubů, zájem má mít dokonce i Real Madrid. Eriksen tak je podle všeho považován za velmi levnou sázku, která by eventuálně mohla přinést velkou výhru.

zdroj: Goal.com  

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.