Konkurenty v druhé lize posilovat nebudeme, hlásí šéf Líšně a chce své hráče posouvat pouze výš

Konkurenty v druhé lize posilovat nebudeme, hlásí šéf Líšně a chce své hráče posouvat pouze výš

Třetí místo zajišťující baráž o první ligu, jen o skóre a jediný gól za béčkem Sparty s jedním zápasem v rukávu. Taková je po podzimu pozice líšeňských fotbalistů ve FN lize, když hráči z brněnského předměstí potvrzují, že loňské druhé místo nebylo náhodné a ve špičce soutěže se zjevně hodlají usadit dlouhodobě.  

Do druhé ligy nikoho nepustíme. S tímto rezolutním prohlášením přišel v rozhovoru pro Deník při bilancování podzimní sezóny Líšně v druhé nejvyšší české souteži předseda klubu Karel Hladiš. Zároveň ale připouští, že určitým nabídkám je otevřen. “Pokud přijde nabídka z první ligy, slíbili jsme hráčům, že nebudeme proti, pokud nový klub zaplatí tak, abychom ztrátu mohli nahradit. Nechceme totiž oslabit mužstvo, ale také nechceme bránit některému hráči v dalším posunu. Nemáme silného generálního partnera, který by dokázal vytvořit klukům podobné podmínky jako v první lize,” hlásí Hladiš. 

 A pochvaluje si výkony svého kádru během podzimních patnácti zápasů. “Zpočátku jsme měli strach, že druhá liga bude tentokrát hodně silnější, protože nově do ní přibyly z nejvyšší soutěže Zbrojovka, Opava a Příbram. Navíc postoupila rezerva Sparty a Vlašim je vlastně Slavia B,” hodnotil podzim Hladiš a dodává, že střed tabulky původně v Líšní považovali za dobré umístění, přičemž první část podzimu tomu i nasvědčovala. “Konec se nám ale vydařil a podzimní umístění je nad naše očekávání před začátkem jara,” dodává spokojeně. S tím, že počítá, že řada týmů se na jaře hodně zlepší a pro jeho klub bude reálně velmi obtížné lichotivé umístění v tabulce a pozici zajišťující bojovat v baráží o možnost průniku do nejvyšší soutěže udržet.     

Ve světle nepříliš vysokých ambic v Líšni podle Deníku neplánují ani velké posilování. “Mužstvo zůstane pohromadě. Není žádný důvod ho moc doplňovat. Zvažujeme jednoho až dva nové hráče, kteří trenéru Valachovičovi zapadnou do jeho způsobu hry i do líšeňské kabiny,” plánuje si Hladiš klidnou zimu. S tím, že hráčům Líšně tato skončí 5. ledna, kdy týmu začíná zimní příprava.

 zdroj: Deník.cz

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.