Zájemci o Schick-střelce se houfují. Kolem krouží Dortmund i PSG

Zájemci o Schick-střelce se houfují. Kolem krouží Dortmund i PSG

Letošní leverkusenská fazóna Patrika Schicka nenechává fotbalový svět chladná a šestnáct gólů ve třinácti zápasech Bundesligy přitahuje zájemce jako magnet. O českého šutéra se tak nyní hlásí největší značky evropského fotbalu.  

V Signal Iduna Aréně by měl podle představy bafuňářů nahradit Erlinga Haalanda, v Parku princů zase Kyliana Mbappého. Po posledních výkonech, kdy Patrik Schick nastřílel v posledních třech zápasech za 249 minut hracího času osm gólů, lítají kolem někdejšího sparťana velmi atraktivní nabídky. Poté co se pěti góly předvedl na letním Euru tak není jisté, že v Leverkusenu dokončí druhou sezónu.

Podle deníku Sport má být aktuálně největším zájemcem o služby českého útočníka francouzský kolos Paris Saint Germain. A jednat se má o - v korunách - desticifernou přestupovou částku (tj. minimálně 40 milionů eur). PSG řeší předpokládaný odchod Mbappého, kterému v létě končí smlouva a přes veškeré mlžné clony to vypadá, že rychlostně skvěle vybavený útočník je již dohodnutý na Santiagu Bernabeu, Schicka mají Francouzi dlouhodobě v merku. Toto spojení se poprvé zmiňovalo již před čtyřmi lety, kdy na Schicka tehdy do Sampdorie měla přijít z Paříže nabídka na 35 milionů eur. Podaří se to napodruhé?

Podle obvykle dobře informovaného webu Fichajes se do výše zmíněné transakce budou snažit “hodit vidle” z Dortmundu. Tam se považuje za téměř jasný příjem cca sedmdesáti milionů eur z aktivované výstupní klauzule za Erlinga Haalanda a vedení BVB přemítá, jak tyto prostředky reinvestovat. Schick má být společně s německým supertalentem Salzburgu Adeyemim nejčastěji diskutované jméno. Rozhodne se Patrik Schick eventuálně pro Dortmund nebo PSG? Či se splní jeho sen zahrát si Premier League? Český fotbal po dlouhém čase zřejmě bude mít želízko v přestupech “nejvyššího kalibru.”   

zdroj: Deník Sport/Fichajes