VAR na Slovácku vzal Jablonci dva góly, Radu nepotěšil a jeho Jablonec poslal na barážovou příčku

VAR na Slovácku vzal Jablonci dva góly, Radu nepotěšil a jeho Jablonec poslal na barážovou příčku

Na čtrnácté příčce značící baráž se nachází po 19 kolech Jablonec, který ještě před pár týdny reprezentoval Česko v Konferenční lize. Do nelichotivé pozice jej dostala nevalná podzimní ligová forma a v posledním kole i výhra Pardubic na Bohemians a videorozhodčí na Slovácku, který Jablonci upřel dva góly. 

Inovace v podobě videorozhodčího si srdce jabloneckého kouče Petra Rady rozhodně nezískala. „Neptejte se mě na VAR, já ho neuznávám a znávat ho nebudu. Rozhodčí branky neuznal pro ofsajdové situace. Ptejte se na to lidí, kteří to obsluhují. Já ho neuznávám a neberu ho. Copak je MOL Cup podřadná soutěž, viděli jste to ve středu? Nebo proč tam VAR není? VAR je pro mě tabu. Vidíte góly a oni pak nejsou,“ hlásil Rada poté, co jeho Jablonci videorozhodčí v druhém poločase zápasu se Slováckem upřel dva góly a jeho tým na Slovácku prohrál 2:1. Jablonec se tak ještě více před zimní přestávkou namočil do sestupových starostí poté co v posledních šesti kolech získal pouhé tři body. 

Jinak hodnotil zápas a výkon svých svěřenců s na poháry útočícím Slováckem poměrně smiřlivě.  „Sezonu jsme zakončili prohrou a o to víc nás to víc mrzí. Prakticky jsme si dali vlastní góly, které jsme sami soupeři nabídli. Domácí si pomáhali dlouhými nákopy. Ve vápně jsme byli nedůrazní, nechali jsme se odstrčit a Jurečka má dobrou střeleckou formu, kterou potvrdil. To nás na chvíli zmrazilo," hodnotil Rada. "Ale vyrovnali jsme Tomášem Hübschmanem na 1:1, což nás trochu zvedlo. Ale jak už je pro nás typické, začali jsme zmatkovat a byla z toho ošemetná situace a ta střela domácích do břevna. Ale přečkali jsme to. Viděli jsme, že Slovácko není vzadu stoprocentní a chtěli jsme toho využít. Mohli jsme jít do vedení, ale stoprocentní šanci hlavičkou Zeleného chytil Nguyen. Prakticky z protiútoku udělal stejný hráč (Zelený) chybu a to rozhodlo o dnešní porážce. Jsem zklamaný, ale druhou půli jsme hráli docela dobrý fotbal a měli i nějaké šance,“ uzavřel na tiskové konferenci Petr Rada.

To lodivod domácích mohl být mnohem spokojenější. Jeho tým po sérii tří ztrát konečně plně zabodoval a  před jarem si pojistil čtvrtou příčku. "Jablonec byl velmi ošemetný soupeř. Má velmi kvalitní kádr, který neodpovídá postavení v tabulce. Nám se herně už nedařilo v posledním zápase. V prvním poločase jsme byli aktivnější a šance jsme nedali. Z ojedinělé standardky jsme inkasovali na 1:1," popisoval zpětně svůj pohled na utkání Martin Svědík.  Druhý poločas  byl podle něj spíš boj a jeho tým bojoval především sám se sebou. "Bál jsem se už každého propadlého balonu před naší bránou. Dnes bylo dobře, že tu VAR byl. Kdyby to bylo 2:2, asi bychom ten třetí gól těžko dávali. Vydřeli jsme to. Když nemáte psychiku, nejdou vám nohy ani hlava. I proto si cením toho, že jsme dnes vyhráli a vzali tři body,“ cenil si vítězství v posledním zápase roku kouč Slovácka.

zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.