Hložek po vítězném gólu proti Hradci: Všichni víme, že jsem se zadrhl s góly, jsem rád, že to tam takhle spadlo

Hložek po vítězném gólu proti Hradci: Všichni víme, že jsem se zadrhl s góly, jsem rád, že to tam takhle spadlo

Ukrutně bojovné utkání, kde Hradci pískal rozhodčí Hocek faul v průměru každé tři minuty nakonec rozhodl individuálně Hložek. A před zimní pauzou udržel Spartu v boji o titul.

Sprint okolo padesáti metrů po centru Dočkala od sparťanské šestnáctky. Udržení míče proti dvěma stíhajícím stoperům. Pak vracečka od gólové čáry zpět do střeleckého úhlu. A akce uzavřena střelou skrze tři blokující soupeře. Tak nějak by šlo popsat gól, kterým Adam Hložek v 75. minutě zápasu rozhodl abnormálně tvrdou bitvu mezi nováčkem z Hradce a pražskou Spartou. Letenští si nakonec z Mladé Boleslavi, kde Hradec hraje své domácí zápasy, vezou tři body. 

“Věděl jsem, že stoperům uteču, i proto mě trenér vysunul nahoru, chtěl, abych se neustále nabízel za obranu. Čekal jsem, že takový balon na mě projde. Závěr té akce, to už byla třešnička na dortu. Jsem rád, že to tam takhle spadlo,” těmito slovy popsal pro sparťanský web svůj gól po zápase Adam Hložek. Ten byl mladého střelce teprve pátý v sezóně, což ve srovnání s minulou není úplně přesvědčivé číslo. “Z mé strany nemůžu být úplně spokojený. Všichni víme, že jsem se zadrhl s góly, mělo jich být víc, asistencí taky. Přes pauzu potrénujeme a věřím, že to bude lepší,” komentoval svůj podzimní střelecký půst sparťanský talent.

Díky Hložkově gólu Sparta přezimuje na třetím místě, v nejhorším případě (zítřejšího vítězství Slavie na Baníku) s pětibodovou ztrátou na čelo. A Hložek tak dostihy o titul vnímá jako naprosto vyrovnaný závod. “Samozřejmě, že to je otevřené. Řekli jsme si, že se bude rozhodovat až na jaře a teď je vidět, že tomu tak bude. Tři čtyři týmy si to rozdají mezi sebou a kdo bude lepší, tak vyhraje titul,” míní Adam Hložek. Jestli u vyvrcholení tohoto souboje v rudem dresu ještě bude je otázka. S jeho jménem se v poslední době stále intenzivněji spekuluje ve spojitosti s možným přestupem do zahraničí.

zdroj: sparta.cz