Odchod Hložka by nebyl optimální, určitě se tak někdy stane. Sparta nespí a dělá kroky, aby na to byla připravena, říká Vrba

Odchod Hložka by nebyl optimální, určitě se tak někdy stane. Sparta nespí a dělá kroky, aby na to byla připravena, říká Vrba
OBSAHUJE OHLASY

Sparta v posledním podzimním ligovém kole porazila Hradec Králové, čímž si udržela kontakt se špičkou tabulky. Navíc pro tým trenéra Pavla Vrby šlo o čtvrté vítězství v lize v řadě.

Letos v lize dominují tři mužstva. „Uhráli jsme 45 bodů, což v minulosti po 19 kolech stačilo možná i na první místo. Tentokrát je liga rozjetá tak, že jsou tři mužstva, která dominují a uhrávají hodně bodů. Pro nás jsou zápasy složitější o to, že jakékoliv klopýtnutí už by bylo hodně bolestivé. O to víc jsem rád, že jsme zápas vyhráli a udrželi se v kontaktu s nejlepšími mužstvy před námi,“ komentoval utkání trenér Vrba pro klubovou televizi, jehož slova vyšla na webu sparta.cz.

Spartě vypadli dva obránci ze čtyř. Panák má lehký otřes mozku, u Hancka se čeká na podrobnější vyšetření, a tak v sestavě dostali prostor Vitík s Polidarem. „Vitík hrál velice dobře. Ukázal, že v něm Sparta má velmi zajímavého mladého stopera, který dokáže podobně těžké zápasy zvládnout. U Poliho bylo vidět, že herní vytíženost nebyla v poslední době velká. Nestřídali jsme ho kvůli výkonu nebo že by neplnil úkoly, ale kvůli tomu, že jsme se obávali, aby nedostal duhou žlutou kartu a nehráli jsme o deseti,“ pokračoval na webu sparta.cz osmapadesátiletý trenér.

Odchod Hložka v zimní přestávce by byl bolestný. „Kdyby Adam Hložek odešel, asi by to pro nás nebylo úplně optimální. Na druhou stranu, určitě se to v dohledné době stane. Hledáme hráče, kteří by ho v budoucnu mohli nahradit. Sparta určitě nespí a děla kroky, aby byla připravena na odchod Adama Hložka. Nevím, jestli to bude teď, za půl roku, za rok. Nejsem jeho manažer, sportovní ředitel ani majitel. Jsem pouze trenér,“ dodal Vrba pro web sparta.cz.

Zdroj: sparta.cz