Soupeři v lize si musí zvykat na to, že Slovácko patří do čela tabulky. Je to daleko těžší než hrát někde uprostřed, upozorňuje Svědík

Soupeři v lize si musí zvykat na to, že Slovácko patří do čela tabulky. Je to daleko těžší než hrát někde uprostřed, upozorňuje Svědík

Nejpříjemnějším překvapením podzimní části nejvyšší české soutěže se bezesporu stalo Slovácko. Celek z jižní Moravy stráví zimní pauzu na čtvrtém místě tabulky za Slavií, Plzní a Spartou.

Jedinečný ročník číslo dva? „Po té minulé sezoně si hodně lidí řeklo, že to byl jedinečný ročník, a tak vysoko s námi opět nepočítali. Škoda těch pár týdnů, co jsme teď nezvládli, myslím, že jsme na to měli. Bodů mohlo být více, ale když to shrneme, jsme maximálně spokojeni,“ komentoval s nadšením úspěch pro irozhlas.cz kapitán Slovácka Michal Kadlec.

Zbytek ligy si začal zvykat na to, že Slovácko patří do čela tabulky. „Je potřeba si uvědomit, že držet se na špičce, je daleko těžší než hrát někde uprostřed tabulky. Každý zápas musíte vyhrát nebo alespoň bodovat, aby vám mužstva neutekla. Pro nás to byla nová situace. Na každý tým přijde nějaká krize a je jen otázka, jak ta krize byla dlouhá. Doufám, že teď jsme to utnuli, teď bude důležité se připravit na jarní sezonu,“ doplnil slova svého svěřence trenér Svědík.

Pro jarní část bude důležité udržet opory. „Sám nevím, co se povede a co se nepovede. My bychom chtěli nějaký způsobem kádr udržet, ale nevíme, jestli se nám to povede,“ přidal pro irozhlas.cz kouč Slovácka.

Zdroj: irozhlas.cz