Ukázalo nám to, s kým můžeme počítat více nebo méně, komentuje Trpišovský uplynulý půlrok

Ukázalo nám to, s kým můžeme počítat více nebo méně, komentuje Trpišovský uplynulý půlrok

Jak by Jindřich Trpišovský zhodnotil podzimní část sezony, ve které se jeho tým vyhřívá na první příčce s jednobodovým náskokem na druhou Plzeň a třemi body k dobru na třetí Spartu?

Fakta podle něj všichni znají. "Ppotvrdilo se to, co jsem říkal někdy v srpnu nebo září, že se tým bude zlepšovat. Za mě jsme podzim, na to, co nám chybí za hráče, zvládli. Základní sestava je samozřejmě skvělá, ale kdybychom měli více hráčů, mohli bychom třeba někdy lépe reagovat. Na to, čím vším jsme si od léta prošli, jsme stále ve třech soutěžích a první v lize. Rány, které nás stíhaly létem počínaje, zvládl tým dobře i zásluhou vnitřní jednoty. Někteří hráči nám samozřejmě strašně moc pomohli, Aiham Ousou hrál tak, jak hrál, stejně jako Taras Kačaraba nebo Aleš Mandous. Podzim jsme dohrávali s úplně jiným složením, než jsme si v létě mysleli, že budeme dohrávat. Hlavně někteří reprezentanti, jako Lukáš Masopust nebo Tomáš Holeš, se nám postupně vraceli. Od té doby, co se nám do sestavy vrátili Tomáš Holeš s Kubou Hromadou, jsme teď dostali snad první góly. Zlepšilo se to pak i v Evropě. Když celý ten půlrok sečtu, ukázalo nám to, s kým můžeme počítat více nebo méně, a urychlilo to některým hráčům místo v kádru, třeba Danu Samkovi," rekapituloval na oficiálních stránkách svého vršovického zaměstnavatele renomovaný trenér, který má ve slavném "S" odkoučováno 201 soutěžních zápasů.

V čem bude v odvetné jarní části těžké udržet Viktorii i druhé slavné "S" z Letné za sebou? "Ve všem, je to jako každý rok. Pohyb v kádrech bude asi minimální, vrátí se nám asi někteří hráči. Na jaře se týmy promíchají, důležitý bude vstup a vzájemné zápasy, stejně jako postavení v tabulce před nadstavbou. Klíčové budou zápasy venku, ty týmy jsou doma silné, což ukazují. Viz tady na Baníku, kde všechny tři první týmy remizovaly," doplnil na stránkách slavia.cz pětačtyřicetiletý odborník z Edenu, jehož celek otevírá boje v roce 2022 domácím soubojem s beznadějně poslední Karvinou, jež stále neokusila chuť vítězství.

Zdroj: slavia.cz