Tepličtí si prý mohou jen bouchat do hlavy. Mají však posílit, pokukují po zkušených hráčích, hlásí Švancara

Tepličtí si prý mohou jen bouchat do hlavy. Mají však posílit, pokukují po zkušených hráčích, hlásí Švancara

U poslední Karviné už to podle Petra Švancary není ani o tom, že by se mohla chytit nějakého stébla, leč o neúprosném boji o baráž a tomu, zda se vyhne přímému pádu o soutěž níž.

Předposlední Teplice jsou na tom podle jeho slov o něco lépe, za což mohou nedávné skalpy Zlína a Jablonce, jinak to ale také žádná sláva není a podtrhla to i kapku smolná prohra na mladoboleslavské půdě.

"Věřil jsem, že po dvou výhrách budou Teplice minimálně bodovat i proti Boleslavi. Ale prohrály si to samy. Dostal gól přes děravou zeď, to je školácká chyba, to se už dneska ve světě neděje. Jinak je totiž zeď úplně k ničemu. Nikdo, kdo v ní stojí, se nesmí otočit zády, nesmí vzniknout sebemenší škvíra. Proto se někdy hráči drží i rukama, aby se nevytvořila ani skulinka. Za zdí leží hráč, můžeš vyskočit a zvětšit objem, ale rozestoupit se nesmí," uvedl ve svém sloupku pro aktualne.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Skláři přišli o body i kvůli penaltovému selhání. "Navíc Jan Fortelný neproměnil penaltu. Tady bych řekl, že se vyznamenal mladoboleslavský brankář Jan Šeda. Zkušení gólmani to tak při penaltách dělají, že chodí na zem trošku později a nechají uprostřed brány nohy. I mě takhle jednou v Budějovicích brankář nachytal," zavzpomínal na webu aktualne.cz bývalý brněnský útočník, jenž si zahrál také za Slavii, Slovácko, Příbram či Viktorii Žižkov.

A byť pracuje na Stínadlech Jiří Jarošík s mimořádně ostřílenými jedinci jako Grigar, Mazuch, Vondrášek, Mareček či Mareš (na podzim vypomáhali také Rezek s Ljevakovičem), podle Švancary je možná další sázka na zkušenost. "Teplice utkání nezvládly a hráči se mohou jen bouchat do hlavy, protože tohle je může stát ligu! Mají však posílit, pokukují po zkušených hráčích. Uvidíme, jak si na jaře budou počínat," zakončil častý host pořadu Tiki-Taka, jehož slova vyšla na stránkách aktualne.cz.

Tiéhimu pomohl do Česka i Bony: Je pro mě až neuvěřitelné hrát s Gebre Selassiem, Rabušicem nebo Stochem

Zdroj: aktualne.cz