Csaplár nastínil znovuzrození českého fotbalu. Oscar by prý dřív ven nešel a penalta proti Slavii v 94. minutě by byla sci-fi

Csaplár nastínil znovuzrození českého fotbalu. Oscar by prý dřív ven nešel a penalta proti Slavii v 94. minutě by byla sci-fi

Milovaný i nenáviděný mediální glosátor Josef Csaplár přiznal, že mu dali hráči a trenéři Slavie i Baníku na vítkovické půdě předčasný dárek k Vánocům a všem aktérům napínavého taháku 19. kola veřejně zatleskal.

Onen dárek nese jméno naděje. "V tom, že nedělní skvělé, dramatické utkání v Ostravě může být začátkem nové éry celého českého fotbalu. Všichni můžeme na tuto loď naskočit. Měl jsem v neděli souběžně puštěný zápasy anglické ligy Tottenham - Liverpool, ale sledoval jsem prakticky jen duel ve Vítkovicích. Nenechme se ale unést, že byl ukázkou, jak česká liga vypadá. To zase ne. Ale je obrázkem, jak by vypadat mohla. Být plný stadion, tak spadne. Byl jsem nadšený. Přece tohle musejí chtít fanoušci, sponzoři, mecenáši, majitelé klubů. Tohle přitáhne pozornost médií," napsal ve svém sloupku pro sport.cz devětapadesátiletý odborník.

Rád by nyní věřil tomu, že se český fotbal odpíchne od dotyčné šestigólové bitvy. "Můžeme být u znovuzrození českého fotbalu. Utkání v Ostravě bylo nejúžasnější průpravou pro trenéry a hráče, aby se připravili na evropskou scénu. A pro rozhodčí, aby se dostali na mezinárodní listinu. Vyždímalo ze všech aktérů úplně všechno. Ne jako dřív, kdy se vědělo, že Oscar žádnou červenou kartu nedostane a ve čtyřiadevadesáté minutě penalta proti Slavii je sci-fi. Pokud v české lize takové zápasy budou k vidění, nemám obavy, že by české týmy nehrály Ligu mistrů. Nebo že by se hráči nedostávali do předních evropských klubů," přidal sportem.cz citovaný momentálně volný kouč.

Stíhaného Romana Berbra a uniklé odposlechy řešit exslávistický trenér nehodlá. "Aby se hrál takový fotbal, na to přece nepotřebujeme práci policie, soudů, odposlechy. Jde o to, aby ti, kteří fotbal platí, velí mu, sedli k zrcadlu a řekli všem, jaký produkt chtějí vyrábět. Aby přestali poukazovat na druhého a začali od sebe. A veškerou energií a prostředky hlídali, aby jejich hospoda nešidila. O nic jiného nejde. V Ostravě se také jasně ukázalo, že čeští sudí pískat umí. Problém není v nich. Neřešte rozhodčí. Ani Romana Berbra. To není problém číslo jedna českého fotbalu. Ani náhodou. Proboha Roman Berbr a spol. jsou produkt," uzavřel na sport.cz držitel tří klubových trofejí s Libercem a Wislou Plock.

Pokud sudí Černý v duelu Baník-Slavia (3:3) nevyloučil Klímu za kriminální faul na Holeše, nepodal výborný výkon

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.