Opustí Hanou v zimě hned dvě opory? O svěřence Jílka je zájem ze západu

Opustí Hanou v zimě hned dvě opory? O svěřence Jílka je zájem ze západu

Sigma Olomouc může v zimě přijít o dvě výrazné opory. Pražská Sparta monitoruje situaci okolo dvaadvacetiletého útočníka Antonína Růska. Naopak Plzeň by ráda získala do svého středu obrany stopera Sigmy Václava Jemelku.

Antonín Růsek by měla být jedna z možných náhrad za Adama Hložka, který dřív nebo později české trávníky opustí. Odchovanec Zbrojovky Brno v letošních 17 utkání vstřelil čtyři branky a u dalších dvou asistoval. Pokud se tomu opravdu tak stane už v zimním přestupovém období, tak Růsek Hanou opustí po pouhé půl sezoně.

Vyztužit obranu Plzně by údajně měl zadák Sigmy Olomouc Václav Jemelka. Šestadvacetiletý odchovanec Olomouce se před touto sezonou vrátil zpátky na Hanou z hostování z belgického Leuvenu a místo další zahraniční štace, jak si sám hráč přál, to vypadá, že příští část sezony odkope v Doosan Areně.

Olomouci po 19 kolech patří 10. příčka s 22 body, což podle slov trenéra Václava Jílka je na jeho tým málo a přes zimní přestávku budou jeho svěřenci pracovat na sebevědomí.

Zdroj: instagram.com/spartanicz, sigmafotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.