Tři slavné evropské adresy, které v posledních pěti měsících na Letné nepochodily ohledně Hložka?

Tři slavné evropské adresy, které v posledních pěti měsících na Letné nepochodily ohledně Hložka?

Perspektivní teenager Adam Hložek (v devatenácti letech má ve Fortuna:lize odkopáno 90 zápasů s bilancí 30 branek a 26 gólových asistencí) je prý zatím neprodejný a mimo jiné za to mohou nynější ambice jeho letenského zaměstnavatele, který je v této sezoně stále ve hře na třech frontách.

Smlouva na sedmičce mu běží do léta 2024 a Sparta nemusí nikam spěchat. Ve slavném "S" ovšem i tak moc dobře ví, že se jeho prodej pomalu, ale jistě, blíží. "Je nám jasné, že nastane moment, kdy Adam odejde. Jednou se to určitě stane. V tu chvíli musíme být připravení a mít náhradu," citoval Deník Sport trenéra Pavla Vrbu.

Už v létě měl přitom úřadující tuzemské vicemistr z Generali Česká pojišťovna arény podle serveru iSport.cz odmítnout dvě lukrativní nabídky ze západní Evropy, jež převyšovaly jeho nynější tržní cenu na portálu transfermarkt.com, která činí 17 milionů eur.

Zatímco Kloppův Liverpool měl nabízet 22 milionů eur, čili více než 570 milionů korun, bundesligová Borussia Dortmund dokonce slibovala Čuprovi a spol. 25 milionů eur, tedy okolo 650 milionů korun. V Anglii ani v Německu však nepochodili a jak ofenzivní reprezentant, tak jeho agent Pavel Paska, se shodli, že zatím zůstanou tam, kde jsou.

Naši západní sousedé by mu přitom podle internacionála Jana Rajnocha seděli. "Pořád se mluví o tom, která liga by Adamovi sedla. Já si myslím, že by to mohl být nějaký německý klub. Ten by ho ještě zocelil. Ale je to jen můj názor, u Patrika Schicka jsem si také myslel, že mu bude víc sedět Itálie nebo Španělsko a on teď září v Německu. Tak se nechám překvapit," uvedl na sport.cz nynější kouč Motorletu Praha.

Zatím naposledy to zkoušel na nejproduktivnějšího hráče minulé i této lgové sezony nizozemský obr Ajax Amsterdam, který je vývojem mladíků doslova proslulý. Nabízených 20 milionů eur, čili 520 milionů korun, však Spartu opět neobměkčilo.

Další zájemci to budou pravděpodobně zkoušet v zimním přestupovém okně. Bude to s podobným výsledkem jako u třech zmiňovaných příkladů?

Horké jaro: Slavia hostí Spartu, jede do Hradiště a do Plzně, Sparta naopak Viktorku i Slovácko přivítá na Letné

Zdroj: isport.blesk.cz, sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.