Jak to bude s Beauguelem, u nějž by se mohlo zdát, že je půl roku před koncem smlouvy na odchodu z Doosan arény?

Jak to bude s Beauguelem, u nějž by se mohlo zdát, že je půl roku před koncem smlouvy na odchodu z Doosan arény?

Protože se Plzeň stále neocitla v rukou nového investora, se svou finanční situací si nemůže vyskakovat a v zimním termínu by mohla sáhnout po prodeji jedné z opor.

Mediálně je v tomto případě skloňován například devětadvacetiletý Francouz Jean-David Beauguel, jenž se momentálně dělí díky deseti nastříleným brankám o prvenství ve střelecké tabulce.

Sám bývalý ofenzivní hráč Zlína či Dukly, jenž působí v Doosan aréně necelé tři roky, se ostatně netají názorem, že ho tuzemská nejvyšší soutěž kvůli neutichajícímu rasismu až tak "netankuje". V týmu už navíc nemá ani svého kamaráda Adriea Ba Louu, který se živí fotbalem v Lechu Poznaň.

Ve Štruncových sadech má navíc někdejší fotbalista nizozemského Waalwiku kontrakt jen do léta 2022 a pokud by nechtěl prodloužit, ideálním časem na jeho zpeněžení bude pro Viktorii lednové transferové okno.

Plzeňské vedení si ale stojí za tím, že kvůli ambicím nikoho důležitého pouštět nebude. Tím spíš, že si zranil koleno jeho potenciální nástupce z Loko Vltavín Petr Pejša, jenž bude kvůli operaci mimo hru řadu měsíců.

"Beauguela neuvolníme. S ním v sestavě máme větší šanci uhrát pohárovou Evropu a do ní se potřebujeme dostat," citoval web sport.cz zdroj, který má blízko k západočeskému vedení.

Pokud na dotyčná slova dojde a klient stejné agentury jako Mariano Díaz, Óliver Torres či Fabián Ruiz zůstane tam, kde je, nyní druhý tým Fortuna:ligy si na provoz klidně půjčí a bude doufat, že se celá transakce z prodejem dotáhne v úvodu jara.

"Samozřejmě jsme čekali, že se příchod investora povede vyřešit do konce roku, což se nepovedlo. Ale řešení máme. Klub si potřebné finance, než se jednání dotáhnou, prostě půjčí a díky tomu vše pojede v klubu dál," přidal hlas napojený na plzeňské dění, jehož slova publikoval portál sport.cz.

Funkcionáře pražských „S“ či Plzně musí řešit LFA! Odváží se Bačkova DK potrestat třeba Šádka? FAČR smí z ligy trestat jen sudí

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.