Papadopulos: Kdybychom byli osmí, v zimě už bych to zabalil, ale neutíkám z boje a nechci se loučit s kariérou sestupem

Papadopulos: Kdybychom byli osmí, v zimě už bych to zabalil, ale neutíkám z boje a nechci se loučit s kariérou sestupem

Ofenzivně laděný veterán s výtečnou jazykovou výbavou Michal Papadopulos (36) je opět nejlepším střelcem karvinského mužstva. Týmu MFK je to však k ničemu, na podzim ani jednou nezvítězil a na barážovou pozici, která bude znamenat naději na udržení elitního statusu, ztrácí šest bodů. O čem všem v rozhovoru pro magazín Gól v oné souvislosti rozmlouval šestinásobný reprezentant, jehož čeká od léta 2022 práce v zahraničí v jiné, než hráčské úloze?

O podzimu bez tříbodového zisku...

"Není to příjemné, je to hrozně deprimující. Nikdy v kariéře jsem takovou černou sérii nezažil. Budeme bojovat až do konce, dokud bude šance ligu zachránit. Naděje umírá poslední.“

O tom, že na baráž ztrácí MFK šest bodů...

"Šestibodová ztráta na baráž je hodně, kdyby se nehrála nadstavbová část, byla by naše situace asi téměř beznadějná. Když budu mluvit za sebe, tak nejsem zrovna příznivcem nadstavby. Zkracuje dovolenou a letní přípravu především týmům ze špice tabulky, které už v červenci čekají předkola evropských pohárů. Mistrovská Slavia to zažila letos na vlastní kůži. Říkal jsem klukům v kabině, že se nebudeme koukat na ostatní mančafty, ale jen sami na sebe. Že budeme hrát svoji vlastní ligu."

O tom, jak moc mužstvo vykolejil Covid a dvoutýdenní karanténa...

"Moc jsme si to nepřipouštěli, ale v anglických týdnech, které jsme kvůli dohrávkám absolvovali, se to projevilo. Hráči, co Covid prodělali, drželi se soupeřem fyzicky krok šedesát sedmdesát minut. Tím ale nechci říct, že zavinili naše prohry."

O tom, že si pokračování kariéry představoval jinak...

"Párkrát mě to během podzimu napadlo. Kdybychom se pohybovali kolem osmého místa, tak bych to už v zimě zabalil. V situaci, v jaké jsme, to nepřipadá v úvahu. Nejsem typ, který z boje utíká. Dohraji celou sezonu, nechci se loučit s kariérou sestupem.“

O tom, zda tuší, co se stane v Karviné v zimní přestávce...

"Absolutně ne! Trenér Páník se s námi po zápase s Plzní rozloučil slovy, ať si přes vánoční svátky vyčistíme hlavu od fotbalu a zdraví nastoupíme do lednové zimní přípravy. Zašli jsme si jako mančaft na společnou večeři, trvalo to hodinu nebo dvě. Pak už kluci - cizinci pospíchali na letadla."

Pracovitý Jurečka by prý měl ještě půl roku zůstat. Kdybych mu měl poradit, teď bych nikam neodcházel, říká Rajnoch

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.