Slavia chce dál lovit africké talenty a rozhazuje sítě po černém kontinentu

Slavia chce dál lovit africké talenty a rozhazuje sítě po černém kontinentu

Traore, Oscar, Ngadeu, Deli nebo Olayinka. A především Abdallah SIma. Sešívaní v posledních letech s africkými fotbalisty trefili řadu jackpotů a tuto zlatonosnou žílu nechtějí nechat nevytěženou. V Africe tak mají velké plány.   

Komplexní projekt zahrnující podrobný skauting především na západě Afriky přes adaptační programy až po začleňování těch nejtalentovanějších hráčů do prvního mužstva. To jsou plány Slavie, které klub ve spolupráci s bývalým koučem druholigového Táborska Miroslavem Brožkem rozjíždí na černém kontinentu. Za spolupráce s agenty jako je Daniel Chrysostome nebo Daniel Smejkal plánují otevřít “pravidelné spojení” na linii Afrika - Eden.    

“Vyjíždím na jednotlivé pozorovatelské mise především do Afriky. Právě tam se budeme zabývat spoluprací s lokálními subjekty, odkud bychom mohli do Slavie přivádět hráče s potenciálem se postupně prosadit,” představil Brožek záměry v rozhovoru pro web Budějcká drbna s tím, že jeho práce bude zaměřená hlavně na ten africký potenciál a vytváření pravidelných kontaktů. Podle Brožka tak nepůjde o skauting hráčů, které bude Slavia přivádět za horentní sumy, ale o objevování fotbalistů s potenciálem. Přičemž do budoucna by se záběr měl rozšířit i o Jižní Ameriku.

Slavia tímto krokem propojuje svoji pozitivní zkušenost s africkými fotbalisty, jejímž největším úspěchem byl prodej Abdallaha Simy do Brightonu, s Brožkovými výsledky v roli kouče Táborska, který pro českou ligu připravil několik cizinců včetně třeba zlínského Cheicka Condého. Přičemž je podle Brožka připravena na to, že se výsledky nedostaví hned. “Staví se k tomu velmi pragmaticky, jde o získání zkušeností. Chceme s kolegy přivést kvalitní hráče. Ten trh je velmi zajímavý, my si budeme analyzovat výsledky. Uděláme ale vše pro to, abychom byli úspěšní. Kdy a jak se to podaří, se teprve uvidí,” uzavírá pro Budějckou drbnu Brožek.

zdroj: Budějcká drbna

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.