Přikryl: Můj rok v Polsku? Nahoru dolů

Přikryl: Můj rok v Polsku? Nahoru dolů

Český záložník Jagiellonie Bialystok Tomáš Přikryl zažívá turbulentní sezónu. Individuálně to pro bývalého hráče Olomouce, Sparty či Boleslavi není špatné, jeho týmu se nicméně spíše nedaří.

Cílili a vlastně stále pořád cílí na evropské poháry, ať již skrze ligu nebo polský pohár, zatím jsou ale v Ekstraklase až jedenáctí s jedenáctibodovou ztátou na pohárové příčky. A Tomáš Přikryl spokojený není. "Po dvou letech se vrátil trenér Ireneusz Mamrot, který tady byl, když jsem sem přišel. Všechno vypadalo fajn, začátek byl super. Říkal jsem si, že to bude sezona, v níž něčeho dosáhneme. Ukázalo se, že zase je to jak na horské dráze. Dva zápasy dobré, jeden špatný, pak remíza,” komentoval dosavadní průběh sezóny Přikryl pro ČTK. Jagiellonii podzimní část pokazily především poslední čtyři zápasy, ve kterých třikrát prohrála a to s - letos katastrofální - Legií, o udržení bojující Lecznou a Rakowem, se kterým by se v ideální světě Přikryl a spol. pral o vysněné pohárové příčky. 

"Bez jednoho utkání jsem odehrál všechno, byl jsem zdravý. Cítil jsem se dobře, ale chybí týmový úspěch. Myslel jsem si, že bychom mohli bojovat o poháry, ať už v Polském poháru, kde jsme ale brzo vypadli, nebo v lize. Momentálně se v tom plácáme," hodnotí podzim majitel stříbra z Eura U17 v roce 2011. Hráč, který má v Polsku smlouvu ještě na rok a půl a jež nastupuje především jako ostrý kraj, na podzim zaznamenal čtyři góly a dvě asistence.

A netají se ambicemi, že by svoji kariéru rád posunul ještě o kousek dál. "Ambice mám pořád stejně vysoké. Člověk je musí mít, aby se stále posouval. Jsem tady dva a půl roku. Určitě bych se rád někam podíval a posunul výš. Myslím si, že by byl ideální čas v létě se zase někam přemístit a něco vidět," konstatoval Přikryl. Má k tomu ideální příležitost. Po devítiměsíčních problémech letos v březnu absolvoval úspěšnou operaci třísel a nyní se cítí naprosto zdráv. Teď ještě potřebuje formu, která by jej vynesla do vyšších pater fotbalových sfér.

 zdroj: ČTK