Bez fotbalu by si dělal v Mekáči, opřel se Jordan do Kloppa a Guardioly

Bez fotbalu by si dělal v Mekáči, opřel se Jordan do Kloppa a Guardioly

Diskuse nad vánočním programem Premier League neustává. Ke dvěma odloženým zápasům na Boxing Day (26.) se den po Vánocích přidal třetí (Burnley - Everton) a trenéři, včetně těch největších jmen, dál zpochybňují záměry ligy. Bývalý šéf Crystal Palace Simon Jordan teď “vrátil úder.”  

“Už stačilo! Prostě hrajte! Kdyby nebylo fotbalu, polovina z vás dělá v McDonaldu!” Tak zní lakonický vzkaz který do diskuse okolo tradičního vánočního fotbalového programu v Anglii poslal skrze TalkSport bývalý fotbalový bafuňář Simon Jordan. Zahraniční trenéři “neodkojení” britskou tradicí totiž v posledních letech stále intenzivněji zpochybňují nabitý rozpis zápasů svých týmů a přimlouvají se za proškrtání. Nedávno jmenovaný kouč Manchesteru United Ralf Ragnick například navrhuje, aby Anglie škrtla ligový pohár (aktuálně nesoucí jméno Carabao Cup) s tím, že Anglie je jediná země z fotbalové špičky, která své týmy žené do dvou domácích pohárů. Jeho kolega z Manchesteru City, Pep Guardiola, zase ponoukl hráče, aby šli do stávky.

"Ať dáte lidem cokoli, nikdy to nestačí. Co takhle říct, že se ti daří opravdu dobře? Co se takhle štípnout, abyste si uvědomili, jaké máte zatracené štěstí? Protože nebýt fotbalu, polovina z vás by pracovala v McDonaldu,” zareagoval na tyto požadavky bývalý šéf Crystal Palace Simon Jordan, s tím, že většina hráčů chce hrát a že od  trenérů jako je Graeme Souness nebo David Moyes tyto požadavky na rozdíl od “importovaných” trenérů slyšet nejsou. 

Obzvlášť Jordanovi zjevně v žaludku leží německý boss Liverpoolu Jürgen Klopp, který patří k jedněm z největších hlasatelů rozvolnění. Podporu má i ve svých hráčích, když třeba Jordan Henderson prohlásil, že v Premier League nikdo nebere ohled na blaho hráčů. A Kloppův asistent Pep Lijnders označil program, v jehož rámci má Liverpool od 28. prosince do 16. ledna odehrát 6 zápasů (polovina z nich jsou pohárové zápasy) za absurdní. “Copak jste zapomněli, díky čemu jste tam, kde jste?” ptá se jich zprostředkovaně Jordan. “To, co vás dostalo do vaší pozice je zájem o fotbal, protože kdybyste jej neměli, vy ani vaši kolegové byste nebrali desítky milionů liber ročně,” uzavírá Jordan.

zdroj: Daily Mail

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.