My hrajeme 64 zápasů, oni 42... Klopp zaútočil na Burnley kvůli neschválenému pravidlu o střídání

My hrajeme 64 zápasů, oni 42... Klopp zaútočil na Burnley kvůli neschválenému pravidlu o střídání

Lodivod Liverpoolu Jurgen Klopp se přidal mezi své trenérské kolegy a zkritizoval rozhodnutí vedení Premier League neprodloužit možnost pěti střídání pro tuto sezónu. A během toho zaútočil na Burnley.

Anglické kluby měly povoleno provést pět změn během utkání namísto tří běžných po restartu soutěže během konce sezóny 2019/20 a po celou dobu sezóny 2020/2. Nyní sice mohou nominovat na zápas devět hráčů na lavičku namísto sedmi povolených před pandemií, ale vystřídat se smí pouze třikrát. To ve většině zbytku Evropy pravidlo pěti střídání stále běží.

Kluby o rozhodnutí hlasovaly před začátkem sezóny a znovu byly dotázány nedávno, protože mnoho zápasů muselo být kvůli koronavirové nákaze v klubech odloženo. V obou případech ale kluby nezískaly potřebných 14 hlasů, aby návrh na možných pět střídání schválily.

„Fotbalista nejvyšších kvalit v Anglii odehraje v Premier League asi 38 zápasů," začal Klopp a pokračoval. „Pohárové zápasy - dvě pohárové soutěže - kde možná nedojdete do finále, ale přidejte dalších pět, to je 43. Dále má takový hráč zápasy s národním týmem.Skoro všichni hrají za své národní týmy osm devět nebo deset zápasů ročně…,“ přemítal německý kouč.

„Plus zápasy Ligy mistrů - čím klub dojde dále, tím odehraje více zápasů. Počítáte docela rychle, je to více než 50 zápasů, možná více. V mé první sezóně tady jsme hráli finále Evropské ligy - byl to 64. zápas, že,“ vzpomínal šéf Liverpoolu před novináři na sezónu sezóny 2015/16. „Takže ano, máte širší týmy, ale jsou tu někteří klíčoví hráči, kteří budou mimo sestavu pouze tehdy, když se zraní. Ale rozhodnutí ohledně náhradníků padlo. Na poradě jsme si znovu uvědomili, jak to je. Rozhodnutí činí 14 klubů. Myslím, že na změnu potřebujete 14 hlasů. Něco je špatně,“ dodal.

A neodpustil si ani narážku na kluby, kterým únava některých klíčových fotbalistů z velkých klubů vyjde vhod. „Jako příklad, Burnley; nejsem si jistý, kolik jejich hráčů hraje mezinárodní fotbal. Když naši hráči odehrají tři zápasy v reprezentacích, oni nemají žádný zápas. Odehrají tedy 38 zápasů Premier League a dva poháry. Tedy tři nebo čtyři zápasy, takže asi 42 zápasů za sezónu,“ naznačil kormidelník „The Reds“, že rozhodnutí o pěti střídáních bojkotují méně úspěšné kluby. „Takže se bavíme o problému, který některé kluby určitě mají, někteří hráči určitě mají, ale rozhodují o tom jiné týmy. A protože z toho děláme jakousi soutěž, je to jako - ne, určitě jsou lepší než my- a podobně. A to je skutečný problém, protože je to správné rozhodnutí povolit pět náhradníků. Zvláště v tuto chvíli, protože pokud přivedete hráče zpět po infekci Covid nebo zranění a kvůli zápasům, které musíte odehrát, musíte je nechat nastoupit okamžitě. A pak jim zase hrozí zranění. To je skutečně problém,“ zakončil Klopp svou úvahu.

Zdroj: 90min.com

Lewandowskiho odchod Sousua šokoval. Jsem zklamaný, vzkázal

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.