Sparta by měla mít brankáře v reprezentaci, aktuálně mezi tyčemi nemá kvalitu jako Slavia, míní Blažek

Sparta by měla mít brankáře v reprezentaci, aktuálně mezi tyčemi nemá kvalitu jako Slavia, míní Blažek

To, že dokázal Aleš Mandous vystrnadit z pozice slávistické jedničky o dva roky mladšího Ondřeje Koláře, internacionála Jaromíra Blažka až tolik nepřekvapilo.

"Neměl jsem obavy, že by se ve Slavii neprosadil. Sledoval jsem ho už v minulosti a věděl jsem, co v něm dřímá. Ondra Kolář odmítl reprezentaci před mistrovstvím Evropy, přestože byl v nominaci. Z mého pohledu se mistrovství Evropy neodmítá v žádné roli. Možná se mu pak vše vrátilo. Patří to k životu sportovce. Stejně jako chyby, které děláme všichni. Jen měl smůlu, že se v jeho případě nahromadily. Z mého pohledu totiž platí, že brankář si může dovolit jednu za půl roku," uvedl sportem.cz citovaný držitel osmi trofejí s letenským "S".

Exolomoucký strážce svatyně s minulostí v Žilině dokonce nedávno právě Blažka odsunul v neprůstřelnosti na šestou pozici ligové historie. "Psali jsme si a vyměnili si několik zpráv. Já jsem jen zalitoval, že mohl být ve Spartě, ale skončil ve Slavii. Myslím, že výkony brankářů však nejsou o nulách. Klíčové je, aby nedostával moc gólů i z minima těch šancí, kterým čelí. Je jasné, že třeba ve Zlíně je brankář ve větší permanenci. Takže je hlavní si všechno pořádně srovnat v hlavě," přidal na sport.cz exreprezentant se čtrnácti mezinárodními starty, jenž si v minulosti zachytal také za 1. FC Norimberk.

Protože je špička ve Fortuna:lize docela vyrovnaná, posty brankářů by mohly být na jaře klíčové. "Chyby se v honbě za mistrovskou korunou neodpouští," upozornil na sport.cz Blažek, jenž by byl rád, aby měl v českém národním týmu zastoupení i nějaký sparťan. Nita však reprezentuje Rumunsko a Holec je v širším repre kádru Slovenska. "Když si projdu brankářské posty ligových týmů, vidím spoustu jmen odchovaných na Letné. A mrzí mě, že tam nejsou. Protože už delší dobu říkám, že Sparta by měla mít brankáře v reprezentaci. Aktuálně mezi tyčemi Sparta nemá kvalitu jako Slavia," zakončil na sport.cz bronzový medailista z Eura 2004.

11 špičkových hráčů Fortuna:ligy, jimž v průběhu letošního podzimu klesla tržní cena?

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.