Liverpool a Chelsea klopýtli, Manchester City po výhře v Brentfordu navyšuje náskok

Ani 20. kolo Premier League se neodehraje jako kompletní. Z desítky zápasů roztažené do tří dnů byly odloženy hned dvě úterní střetnutí, když se kvůli pandemii koronaviru v původním termínu  neodehraje zápas Arsenalu s Wolves a Leedsu s Aston Villou. Ve čtvrtek kolo uzavírá střetnutí Manchesteru United s Burnley, když utkání Evertonu s Burnley bylo též odloženo.

Už ve čtvrté minutě inkasoval West Ham otevírací gól utkání od komety Watfordu první poloviny sezóny Emmanuela Dennise, do půl hodiny ale zápas svěřenci Davida Moyese, za které od začátku nastoupil Tomáš Souček i Vladimír Coufal a v závěru dostřídával i Alex Král, vrátili na “správnou” kolej. Gólem to odstartoval Tomáš Souček, který ve 27. minutě srovnal, o dvě minuty později Kladiváře do vedení posunul Benrahma. V druhém poločase pak WHU dvěma góly své první vítězství v posledních pěti zápasech Premier League potvrdilo. V dalších dvou zápasech odpoledního programu pak Spurs remizovali na Southamptonu, když opatrně pokračuje probouzení kanonýra Kanea jež se trefil ve druhém zápase v řadě a Crystal Palace přejel 3:0 Norwich. V posledním zápase úterního programu pak Leicester zaskočil Liverpool, když nejprve Salah neproměnil v 16. minutě penaltu, aby v druhém poločase Ademola Lookman vystřelil domácím tři body. Ve středu pak únik City na čele pokračoval. Nejprve totiž Danny Welbeck ve službách Brightonu v nastavení obral o dva body Chelsea, poté si relativně v klidu k výhře po brzkém gólu Fodena na Brentfordu dokráčeli Manchester City. Svěřenci Pepa Guardioly tak po vstupu do druhé poloviny soutěže na čele mají náskok 8 bodů na druhou Chelsea.

Watford - West Ham United 1:4 (1:2)

Branky: 4. Dennis - 27. Souček, 29. Benrahma, 58. Noble (pen.), 90 (+2). Vlasic

Southampton - Tottenham 1:1 (1:1)

Branky: 25. Ward-Prowse - 41. Kane (pen.)

Crystal Palace - Norwich 3:0 (3:0)

Branky: 8. Edouard, 38. Mateta, 42. Schlupp

Leicester - Liverpool 1:0 (0:0)

Branky: 59. Lookman