Plzeňská sázka na Pejšu zatím nevyjde, útočník Vltavína si utrhl vaz a na jaře si nezahraje

Plzeňská sázka na Pejšu zatím nevyjde, útočník Vltavína si utrhl vaz a na jaře si nezahraje

V očích Adolfa Šádka měl být superstřelec ČFL superlevnou a potenciálně superproduktivní náhradou za Jeana-Davida Beauguela, který se dlouhodobě netají touhou opustit Plzeň i českou ligu. A právě autor 21 podzimních gólů v 15 zápasech ČFL Petr Pejša, měl potenciální díru výhledově zacelit. Sázka na kometu třetí nejvyšší soutěže z Loko Vltavín se ale odkládá.  

Zájem měla druholigová Dukla, možnost nákupu s možností protáhnout jej přes hostování v druholigové Vlašimi sondovala dokonce i Slavia. Útoční Petr Pejša si po průlomové půlsezóně v Loko Vltavín ale jako další krok na cestě vzhůru vybral Plzeň. Posun v kariéře čtyřiadvacetiletého snajpra se odkládá. Hráč si podle informací deníku Sport přetrhl zkřížený vaz v koleni, čeká ho zhruba osmiměsíční pauza a navíc přestup na trase Vltavín - Plzeň zatím ještě nebyl formálně dotažen.

I na třetí nejvyšší soutěž neuvěřitelný průměr 1,4 gólu na zápas, branka i proti Baníku Ostrava v MOL Cupu. Líp si fotbalový podzim aktuálně čtyřiadvacetiletý Petr Pejša, který má za sebou dvě neúspěšná  ligová hostování v Příbrami a Zlíně, asi nemohl ani vysnít. Místo třešničky na dortu v podobě přestupu do Viktorie Plzeň nicméně přišel problém. Fotbalista s při samostatném výběhu poranil kolenní vaz a čeká ho až osmiměsíční pauza. Přestup do západočeské metropole přitom zatím nebyl formálně dotažen.

“Lidé z Plzně se k Petrovi chovají velice dobře. Pečují o něj,” citoval Deník Sport zdroj z hráčova okolí. To by mohlo naznačovat, že Plzeň bude mít dál zájem na dotažení transferu, i když je hráč pro ni - minimálně z perspektivy jara - herně nepoužitelný. Podle dřívějších informací si Plzeň Pejšu vyhlédla jako možnou ekonomicky dostupnou záplatu na hrot, kde by výhledově mohl skončit podzimní nejlepší střelec týmu Jean-David Beauguel. Začleňování nového zakončovatele do týmu Viktorky se tak minimálně o půl sezóny odkládá.  

zdroj: Deník Sport    

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.