Po Juventusu v problémech s policií i Bayern. Měl zneužívat práci trenérů a neplatit jim ani německou minimálku

Po Juventusu v problémech s policií i Bayern. Měl zneužívat práci trenérů a neplatit jim ani německou minimálku

Německá policie vyšetřuje představenstvo Bayernu Mnichov včetně Olivera Kahna nebo Hasana Salihamidžiče. Klub měl údajně zneužívat práci trenérů svých mládežnických týmu a platit jim méně než minimální mzdu. Což je v Německu považováno za vážný přečin.  

Kdyby loni prošel nápad na evropskou fotbalovou Superligu, mohli si šéfové největších fotbalových klubů vyměňovat tipy na dobré trestní právníky. Po vedení Juventusu, které aktuálně čelí obvinění z podvodů při vykazování přestupových částek a Realu či Barcelony, které dlouhodobě bojují se španělskými daňovými úřady ohledně svých povinností, se do hledáčku vyšetřovatelů nyní podle televizní stanice WDR dostal i bavorský kolos Bayern Mnichov. Tento měl platit svým mládežnickým trenérům nezákonně nízkou mzdu.   

Mluvčí státního zastupitelství v Augsburgu pro WDR uvedl, že dokumenty, které policie při prohlídce tréninkového areálu Bayernu zabavila, se stále vyhodnocují a výsledky se očekávají nejdříve na jaře 2022. V samotném klubu je nicméně už nyní vyslýchána řada svědků. Mezi nimi je i několik bývalých trenérů mládeže. A někteří z nich měli vypovědět, že místo povolených deseti hodin týdně pracovali po mnoho let za 450 eur nejméně dvakrát a v některých případech třikrát až čtyřikrát déle. S tím, že když si někteří stěžovali, jejich nadřízení je odmítli se slovy: "Jsou tisíce lidí, kteří by to udělali za 200 eur." Podezření měli vyšetřovatelé pojmout poté, co se se stejnými praktikami setkali u “sousedního” Augsburgu.

Pro Bayern, za který je vyšetřováno celé představenstvo včetně fotbalových legend jako Kahn, Salihamidžíč nebo nejdéle sloužícího člena vedení Bayernu jako je Andreas Jung se jedná o obří reputační problém. Podle WDR se policie domnívá, že v Bayernu dlouhodobě docházelo k falšování pracovních výkazů, zpronevěrám peněz za nevyplacené přesčasy a tak dále. Pro tréninkový areál mládežnických týmů Bayernu jde o druhý problém v krátkém časovém období, nedávno německé noviny řešili skandál s šikanou a rasismem tamtéž.

zdroj: WDR