Omikron se valí La Ligou. Nové nakažené hlásí Real i Barcelona

Omikron se valí La Ligou. Nové nakažené hlásí Real i Barcelona

Problémy fotbalových klubů kvůli nové vlně pandemie koronaviru neustávají. Po rozsáhlých problémech v Anglii, kde kvůli nákaze odložili už 16 zápasů prosincového programu svoje problémy řeší i na Pyrenejském poloostrově. Včetně kabin obou místních kolosů: Realu a Barcy.  

Kdo neměl pozitivní test, nepatří do Bílého baletu. Nějakou modifikaci tohoto hesla si brzo bude moci vetknout do štítu kabina Realu Madrid, když počet pozitivních testů mezi fotbalovými hvězdami prudce roste. Posledními čtyřmi pozitivně testovanými hráči jsou podle klubového webu citovaného listem Marca gólman Thibaut Courtois a záložníci Eduardo Camavigna a Federico Valverde. Posledním aktuálně pozitivně testovaným je brazilský útočník Vinicius Junior. V prosinci přitom už nákaza jednou kabinou Realu prošla, když klub oznámil, že musel izolovat Andrije Lunina, Davida Alabu, Garetha Balea, Isca, Luku Modriče, Marca Asensia, Marcela a Rodryga.

Podobně je na tom i hlavní historický rival Madridu, Barcelona, kde do ve Španělsku povinné čtrnáctidenní izolace nově zamířili Gavi, Ousmane Dembele a Samuel Umtiti. Zdvojnásobili tak dosavadní počet “odstavených” hráčů, když doposud Barca na karanténním listu registrovala Clementa Lengleta, Daniho Alvese a Jordiho Albu. Pro trenéra Xaviho je tato skutečnost o to problematičtější, že z necovidových důvodů má mimo dalších šest jmen včetně Ansu Fatiho, Memphise Depaye nebo Sergia Roberta. Na zápas z Mallorcou tak budou muset doplnit v Barceloně kádr hráči z B-týmu.

Pokračující růst počtu oznámených pozitivních testů v kabinách stejně jako zhoršující se epidemiologická situace v zemi rozjíždí možné spekulace o přerušení La Ligy. Vedení soutěže podle informací listu Marca ale o tomto řešení zatím nechce ani slyšet a nezvažuje ani odklady jednotlivých zápasů.  Páteční a nedělní program La Ligy tak je zatím beze změny.

zdroj: Marca 

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.