Další krok pro Peška? Viděl bych ho na belgickou nebo holandskou ligu, ty by mu slušely, tvrdí Hoftych

Další krok pro Peška? Viděl bych ho na belgickou nebo holandskou ligu, ty by mu slušely, tvrdí Hoftych

Osmadvacetiletý Jakub Pešek, mezi jehož silné stránky patří rychlost a dynamika, si na rok 2021 určitě nebude stěžovat. Povedl se mu a momentálně patří k nejlepším záložníkům celé Fortuna:ligy, což dokládá i skutečnost, že je po podzimu společně s Francouzem Beauguelem druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Podle Pavla Hoftycha, jenž ho vedl dva roky na stadionu U Nisy, mu pomohla i rychlá adaptace ve Spartě, kam se po letech vrátil. "Je ve věku, kdy si všechno sedlo. Dozrál. Poslední dvě sezony v Liberci nabral sebevědomí. Ušel dlouho cestu, než se do Sparty vrátil. Ale upřímně, jsem překvapený, jak plynule do Sparty zapadl. Nečekal jsem, že bude až takhle vyčnívat. Moc mu to přeju. Víceméně ke všemu přispěl i jeho postupový gól proti Rapidu, kterým se několikrát zaplatil. Nakonec se stal i výrazným hráčem reprezentace," vyzdvihl svěřence Pavla Vrby dnes již bývalý kouč Slovanu, jehož slova nabídl web sport.cz.

Zájem o něj ve své době měla i Slavia, on se však rozhodl vrátit domů, kde fotbalově vyrostl. "Na toto téma jsme se spolu tenkrát bavili. I já jsem viděl pro něj nejlogičtější variantu návrat do Sparty. Kdyby v ní dřív nepůsobil, jeho adaptace by byla složitější. Viděl kolem sebe kluky, kteří prošli akademií Sparty a byli schopní prosadit se v A-týmu. Věřil si, že to dá taky," přidal na sport.cz čtyřiapadesátiletý odborník.

Letenské "S" navíc nemusí být jeho poslední velkou štací. Protože je v ideálním fotbalovém věku, kdo ví, jestli se v dohledné budoucnosti nepodívá také za hranice. "V Česku Kuba víc dokázat víc nemůže. Top soutěže jsou ale nabité spoustou vynikajících fotbalistů. Viděl bych ho na belgickou nebo holandskou ligu. Ty by mu slušely. Každopádně kdybych byl v pozici Sparty, jeho prodej bych teď rozhodně neřešil. Není za něj náhrada," uzavřel na sport.cz Hoftych, jenž trenérsky prošel také Bohemians 1905, Dynamem České Budějovice, Zlínem či Spartakem Trnava.

Štětina ven! Slovenský bek je na odchodu ze Sparty. Letenští chtějí sázet na jiné

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.