Pokud Beauguel zůstane v Česku, mohl by se zlepšit jedině v případě, že by přestoupil do Sparty či do Slavie

Pokud Beauguel zůstane v Česku, mohl by se zlepšit jedině v případě, že by přestoupil do Sparty či do Slavie

Vytáhlý Jean-David Beauguel se aktuálně dělí s Václavem Jurečkou o vedení ve střelecké tabulce Fortuna:ligy a pokud mu produktivita vydrží a on zůstane v české nejvyšší soutěži, nepochybně překoná i svůj osobní rekord z uplynulého ročníku, který finišoval s dvanácti přesnými zásahy.

Co stojí za jeho průlomovou ofenzivní sezonou? "Má v Plzni minimum zdravotních problémů, ty ho trápily v Dukle a posléze ve Zlíně. Může konečně naplno ukazovat vysoké kvality. Na svoji postavu je velice dobrý technik. U vysokých hráčů se předpokládá, že v šestnáctce soupeře uplatňují důraz, sílu. Beauguel si umí šance připravit také sám. Není to u něj o dynamice, tahu, ale techniku v sobě zakódovanou má. Pro Viktorku je nesmírně platný," chválil svěřence Michala Bílka renomovaný Verner Lička, jehož slova vyšla na sport.cz.

Protože má však v Doosan aréně kontrakt už jen do června 2022, může se stát, že tuzemské prostředí poprvé od léta 2014 opustí a třicáté narozeniny v březnu příštího roku oslaví na jiné klubové adrese.

Důležité bude i to, kdy se Viktorii podaří přinést nového investora a jak velká bude jeho síla, aby nejlepšího střelce západočeského souboru přesvědčil k pokračování na stávající adrese.

"Pokud zůstane v Česku, mohl by se zlepšit jedině v případě, že by přestoupil do Sparty nebo do Slavie. Dostal by se na vyšší level, co se týká nároků, měl by možnost hrát evropské poháry. Spíš jsem pesimista, že tohle nedopadne," pronesl na webu sport.cz exkouč Wisly Krakov, Polonie Varšava, Kataru SC nebo Górniku Zabrze.

TOP 10 hlášek 2020/2021: „Blíží se doba, kdy budeme na fotbalech a nebudeme vědět, jak to skončí. To snad nejde!“

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.