O konci v reprezentaci jsem přemýšlel rok, přiznává Darida. Spekulace ho mrzí

O konci v reprezentaci jsem přemýšlel rok, přiznává Darida. Spekulace ho mrzí

Se lvíčkem na prsou odehrál 76 zápasů, ve kterých zaznamenal osm branek. Vladimír Darida se za svou reprezentační kariéru rozhodně nemusí stydět, s tím že největším úspěchem bylo čtvrtfinále na loňském Euru, kde nastupoval jako kapitán. Jeho poeurové ukončení repre působení v 31 letech ale vzbudilo otázky a běhavý záložník německé Herthy Berlín tak občas doplňuje detaily a okolnosti svého verdiktu.

 

„Bylo to nečekané pro hodně lidí, ale pro mě osobně a pro mou rodinu ne,“ prohlásil před koncem roku v podcastu Seznamzpráv Bodlo odchovanec plzeňské kopané. „Přemýšlel jsem nad tím hodně dlouho a to rozhodnutí jsem měl v hlavě déle, možná i rok. Původně jsem chtěl skončit v roce 2020, ale tím, že se vše posunulo o rok, tak jsem měl čas dál přemýšlet. Ale čím víc se blížilo EURO, tím víc jsem byl rozhodnutý, že je to moje poslední mistrovství,“ dodává Darida. Jeho derniéru mu poněkud zkazilo zranění, jež mu zabránilo nastoupit proti Nizozemcům a v posledním zápase s Dány se dostal na hřiště až v 79. minutě, i tak je ale Darida se svým zápisem v dějinách českého reprezentačního fotbalu spokojený. 

„Poděkoval jsem spoluhráčům za každý sraz, trénink, zápas, vždy jsem si to s nimi užíval. Ty reprezentační kabina i zápasy byly úžasné,“ popsal oznamování svého rozhodnutí svým parťákům z národního týmu. A připouští, že řadu z nich to docela hodně překvapilo. Podle Daridových slov na Seznamu se jej někteří jako třeba Vladimír Coufal snažili přesvědčit, že je příliš brzo a aby ještě nekončil. Rozhodnutí muže, který v Německu láme rekordy co se týká naběhaných kilometrů během ligových zápasů ale nezvrátil.

Darida nicméně zároveň naprosto odmítl spekulace, podle kterých měl za jeho koncem stát nějaký konflikt. Na sociálních sítích někteří fanoušci nadnášeli možnost rozkolu s trenérem Šilhavým.  “Mě to i trošku mrzelo, protože jsem se snažil na Instagramu popsat opravdový důvod, proč jsem skončil, a nakonec došlo stejně došlo k nějakým spekulacím o tom, že jsme se hádali o peníze, prémie, že jsem byl naštvaný, protože jsem nehrál. Zaslechl jsem i že jsem měl problém s trenérem, ale to není pravda,” komentoval to na Seznamu Darida s tím, že skutečná příčina je úplně jinde. Je jí rodina a aktuálně dvouapůlletý syn se kterým chce nyní již bývalý reprezentant trávit víc času.

zdroj: Seznamzpravy.cz