Ještě jsem se nerozhodl, jestli budu pokračovat do další sezóny, hlásí Matějovský. Na čem bude záležet?

Ještě jsem se nerozhodl, jestli budu pokračovat do další sezóny, hlásí Matějovský. Na čem bude záležet?

S Josefem Jindřiškem z Bohemians a jabloneckým Tomášem Hübschmannem patří v tuto chvíli mezi nejstarší hráče ligy. Na jeho herním vytížení to poznat není. Pod Karlem Jarolímem Marek Matějovský odseděl na lavičce jen jeden zápas, na další dva mu stopku vystavily karty. A bývalý reprezentant, který čtyři dny před Štědrým dnem oslavil čtyřicítku přemýšlí, jestli “káru ligového fotbalisty” bude po sezóně táhnout dál.    

"Fotbal miluju, ta vášeň a láska k tomu nevyprchá. Ale tahle dřina tak veselá není. Nicméně všichni víme, že to k tomu patří. Když chce člověk ještě bojovat, musí to podstupovat. Za ta léta vím, co mě čeká. Vím, že to se na určitě netěším, ale půjdu do toho, abych to odpracoval a byl nachystaný co nejlíp. Potom už je na trenérech, jakým stylem mě případně využijí nebo nevyužijí," komentoval svou aktuální pozici pro ČTK Matějovský při tradičním silvestrovském derby pražských S. Tam byl mimochodem kreativní záložník rozdílovým hráčem, který hattrickem pomohl Spartě deklasovat Slavii 11:4  

Víc než tři góly za celou sezónu přitom dal naposledy před 15 lety. Ale silvestrovské derby je samozřejmě exhibice, ve které měl ligový fotbalista Matějovský spolu s Tomášem Hübschmanem proti svým penzionovaným spolu- i protihráčům výhodu. Na ligových trávnících se letos trefil jednou, když v Karviné rozhodl o nejtěsnějším vítězství Boleslavi. Ta nakonec po špatném začátku sezóny před podzimní pauzou vystoupala do top6 a tam by se jistě - byť zřejmě s nic neřešícím odstupem - ráda udržela kvůli atraktivním bojům titulové skupiny. 

Marek Matějovský nicméně v tuto chvíli asi víc řeší to nejbližší. Zimní přípravu. "Člověk prostě musí mít nějakou vůli, aby to podstoupil. Je pravda, že když jsem začínal, dovolená vypadala jinak než dnes. Když to jde, tak se hýbu, těch volných dnů moc není. Takže v podstatě z toho člověk úplně nevypadne. O to snazší je potom do toho naskočit, i když s přibývajícími roky je to složitější," hlásí. Jestli je to poslední přípravné období v jeho životě taky netuší. Smlouva mu končí tradičně po sezóně a o potenciálním prodloužení se teprve bude rozhodovat/jednat. "My jsme s trenéry a vedením dohodnuti, že se vždycky domlouváme, až když se to blíží ke konci. Zatím jsem o tomhle vůbec nepřemýšlel,” hlásí Matějovský. S tím, že jeho postoj nejvíc bude záležet na jeho zdraví a zájmu Boleslavi. 

zdroj: ČTK

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.