Místo pro Krále? V Manchesteru United jsou připraveni za Rice v létě vystavit šek na 100 milionů!

Místo pro Krále? V Manchesteru United jsou připraveni za Rice v létě vystavit šek na 100 milionů!

Většina přestupových spekulací se točí kolem ofenzivních hvězd jako je Haaland nebo Vlahovič, k obřímu transferu se možná schyluje i na defenzivnějších pozicích. Podle deníku Sun kouč Manchesteru United schválil výběr záložníka West Hamu Declana Rice jako letní přestupovou prioritu a funkcionáři Rudých Ďáblů jsou údajně za anglického reprezentanta připraveni poslat na Olympic Stadium šek s jedničkou a osmi nulami.  

Česká záloha West Hamu Souček - Král? Tento víkend dostali čeští fanoušci párminutové preview, v sezóně příští by mohlo jít o mnohem častější scénář. Možná totiž zmizí hlavní překážka, která Alexi Královi brání v získání více herních minut. A totiž hlavní hvězda Hammers a jedna z obřích nadějí anglického fotbalu, Declan Rice. O dvaadvacetiletého záložníka má mít zájem Manchester United a během letního přestupového období je podle informací deníku Sun provětrat své konto, aby do Londýna poslal dostatečně atraktivní nabídku.

Rice dlouhodobě funguje jako jakýsi diamant ve stále více blištícím se šperku spravovanem zlatníkem Davidem Moyesem. Na druhou stranu skotský stratég se na možný odchod Rice dlouhodobě připravuje a může být pokoušen představou, jak by mohl vylepšit a především vylepšit svůj nepočetný kádr, pokud by měl k dispozici výše zmíněnou sumu. Zajímavá by situace mohla být tato situace i pro Tomáše Součka, který by mohl získat mnohem více prostoru a hrát více svůj fotbal, což - jak ukázal při absenci Rice při utkání ve Watfordu - mu rozhodně prospívá.

Pro Rice, který v kariéře může mít taktéž ty nejvyšší ambice by přestup do United přes jejich aktuálně spíše nepřesvědčivé výkony by též byl postup směrem vzhůru. Zvlášť pokud by West Ham letos třeba neuspěl v boji o pohárové příčky. Což je vzhledem k odskočení trojice Manchester City, Chelsea a Liverpool dost dobře možné, když se o čtvrté místo zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů v tuto chvíli perou hned čtyři zající (vedle West Hamu i Manchester United, Arsenal a Tottenham). Uvolní se tak v lété místo ve středu zálohy Kladivářů?

zdroj: The Sun  

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.