Čerstvé změny v jabloneckém áčku? Nový asistent, šance pro 3 mladíky a také návrat Ikauniekse!

Čerstvé změny v jabloneckém áčku? Nový asistent, šance pro 3 mladíky a také návrat Ikauniekse!

Dukla, Sparta Praha B, Bohemians 1905, Winterthur, Rostov a Bodø/Glimt. Toť šest soupeřů, s nimiž v průběhu ledna 2022 změří síly Jablonec.

Jeho hlavní trenér Petr Rada přivítal ve svém realizačním týmu bývalou zelenobílou oporu Tomáše Čížka, který bude zastávat funkci vedoucího mužstva a doplní Jiřího Vágnera. Dosavadní asistent v áčku Zdeněk Klucký se díky tomu vrací k mládeži.

"Mám pomáhat jako asistent trenéra a vypomáhat i jako vedoucí týmu, což bude prakticky něco podobného, jako jsem dělal v béčku. Tady to bude ve větší míře, co se týče organizace, protože u ligového týmu je to složitější. Určitě se na to těším, je to pro mě krok dopředu. Věřím tomu, že budu nápomocný tomu, abychom se zvedli a začali stoupat tabulkou nahoru," citoval web fkjablonec.cz slova bývalého hráče Sparty, Rubinu Kazaň, Vladikavkazu, Novosibirsku či FK Moskva, jenž v minulosti vybojoval na Střelnici dvě trofeje.

Pokud jde o nováčky v hráčském kádru, zimní přípravu první lednové pondělí započali jak Vojtěch Werani a Michal Černák, kteří na podzim řádili ve třetí lize a jde o mládežnické reprezentanty Česka, tak David Nykrín, který si řekl o šanci svými výkony v ČFL.

A co víc - do severočeského prostředí se po nějaké době vrátil také reprezentant Lotyšska Davis Ikaunieks, který by se rád porval o místo v prvním týmu. Co nevidět osmadvacetiletý borec, jenž prošel také Jihlavou, Zlínem a Mladou Boleslaví, naposledy působil v barvách celku FK Liepaja.

Stav jabloneckého kádru ke 3. lednu 2022:

Brankáři: Jan HANUŠ, Vlastimil HRUBÝ, Tomáš VAJNER

Obránci: Patrik HAITL, Libor HOLÍK, Jan KROB, Jakub MARTINEC, Michal SURZYN, David ŠTĚPÁNEK, Jaroslav ZELENÝ

Záložníci: Michal ČERNÁK, David HOUSKA, Tomáš HÜBSCHMAN, Miloš KRATOCHVÍL, Vojtěch KUBISTA, Tomáš MALÍNSKÝ, David NYKRÍN, Václav PILAŘ, Dominik PLEŠTIL, Jakub POVAŽANEC, Tomáš SMEJKAL, Antonín VANÍČEK, Vojtěch WERANI

Útočníci: Ali-Abubakar TORFIQ, Martin DOLEŽAL, Dāvis IKAUNIEKS, Martin NEŠPOR.

18 podzimních vystoupení a konec. Sparta bere Ostravě Lischku již po půl roce...

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.