Deset podzimních gólů Jurečky přitahuje nápadníky. Střelec Slovácka ale odcházet nechce. Kdo se zajímal?

Deset podzimních gólů Jurečky přitahuje nápadníky. Střelec Slovácka ale odcházet nechce. Kdo se zajímal?

Spolu s Jeanem-Davidem Beauguelem se hřeje na čele podzimní tabulky střelců. Pokud se potvrdí spekulace o možném odchodu Francouze z Plzně, bude tam Václav Jurečka dokonce sám. I okolo něj přitom létají lasa, aby jarní góly přidával na jiné adrese.   

“Zájem tu byl, ale šlo to mimo mě,“ prohlásil pro Deník sedmadvacetiletý útočník, který pochází z Opavy. “Chtěl jsem se od toho oprostit. Nechtěl jsem to o svátcích řešit. Něco čtu v novinách, což mě mrzí, protože ve Slovácku se mi líbí a chci tady pokračovat. Nikam neodcházím,“ dodává ofenzivní hrot souboru Martina Svědíka, který dlouhou dobu na podzim držel krok s nejlepší trojkou a až série špatných výsledků v závěru jej “odsoudili” zřejmě jen k boji o čtvrté - pravděpodobně kvalifikaci o Konferenční ligu zajišťující - místo v ligové tabulce. S Baníkem Ostrava, který je po devatenácti kolech o tři body nazpět.

Právě z Ostravy mělo podle informací z kuloárů na východní Moravu doletět laso, respektive nabídka na možný přestup. Jurečka ale odolal. Stejné kuloáry totiž spekulují, že útočník vyčkává na nabídku zpoza českých hranic, že by rád vyzkoušel zahraniční angažmá. Tomu napovídá i fakt, že hlavní slovácký zakončovatel nemá podepsanou smlouvu na další ročníky, respektive ta stávající mu končí s letošním ročníkem. Loni to pro Deník Sport komentoval: “Zatím se nic neděje, nechávám tomu volný průběh. Soustředím se na fotbal. Ty věci kolem se budou řešit, až přijde správný čas. Jde to mimo mě.” Před čtyřmi lety přitom právě kvůli nepodepsané odcházel takříkaje na nože z domovské Opavy.

Na stadionu Miroslava Valenty se nicméně půlkrál podzimních střelců víc soustředí na fotbal. A jak se spoluhráči urvat ono čtvrté místo, které by jim - pokud by tedy za Slovácko hrál i v příštím ročníku - umožnilo pokusit se o reparát po loňské neúspěšné kvalifikaci o Konferenční ligu, kde Slovácko vypadlo hned na úvod s bulharským Plovdivem. “Bude záležet na nás, jak zvládneme souboje s elitní trojkou. Samo to ale nepůjde,“ uzávírá pro Deník Jurečka.

zdroj: Deník/Deník Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.