Je možné, že k některým změnám dojde, avizuje liberecký Kozel, který si pod Ještědem vybojoval i fyzické testy...

Je možné, že k některým změnám dojde, avizuje liberecký Kozel, který si pod Ještědem vybojoval i fyzické testy...

První lednový čtvrtek čekají hráče Slovanu Liberec fyzické testy. Jakou váhu bude přikládat jejich výsledkům hlavní kouč podještědské družiny Luboš Kozel?

"Jsem rád za to, že to můžeme absolvovat. Když jsem přišel, prostor pro to nebyl. Člověk si udělá alespoň trochu obrázek, jak na tom hráči jsou. Samozřejmě během zápasů a procesu to vidí, ale pro porovnání, zhodnocení aktuálního stavu a předcházení nějakým zraněním je to důležité. Bude to pro nás dobrá zpětná vazba," přiznal na fcslovanliberec.cz bývalý kouč Dukly či Baníku.

Zatímco loni byla příprava s ohledem na okolnosti jen dvoutýdenní, nyní potrvá pět týdnů a Liberec se během ní hned dvakrát podívá do Turecka. "Vloni to byl extrém, pět týdnů přece jen je slušných. Většina lig v Evropě má kratší pauzu, ale naopak třeba zase žijí celý rok z letní přípravy. Jsem rád za to, že můžeme jet do Turecka a budeme na přírodních trávách, bude prostor s mužstvem pracovat. A proč hned dvakrát? Vzhledem ke klimatickým podmínkám a možnostem, které tady v zimě obyčejně jsou. Když jsou hráči delší dobu na umělé trávě, zranění se jim ozývají. Je to jiný sport na umělé trávě. Z tohoto důvodu budeme mít možnost být v dobrém podnebí, počasí a na přírodních trávách," ozřejmil na klubovém webu Kozel.

Jak moc se může během ledna proměnit jeho kádr? Na stadionu U Nisy jsou přeci jen zvyklí, že hráčský pohyb není malý. "Sešli jsme se prakticky ve stejném složení, v jakém jsme končili podzim. Přestupové okno ale teprve začíná a je možné, že k některým změnám dojde," nic nekonkretizoval padesátiletý odborník.

Slávisté letí na 19 dní do Portugalska bez Baha. Kdo ze švýcarské a chorvatské ligy je na místě prověří?

Zdroj: fcslovanliberec.cz