Výměna mezi Camp Nou a Anfield Road? Klopp na to jde takticky, Xavi se ale zdráhá

Výměna mezi Camp Nou a Anfield Road? Klopp na to jde takticky, Xavi se ale zdráhá

Přestupové okno je již otevřené dokořán a také Barcelona zvažuje, jak by okysličila svou kabinu. Výkony během podzimu nebyly příliš oslnivé a podpořilo to zlé jazyky, že katalánský gigant se zmítá nejen ve finanční krizi. I proto se očekává, že následující týdny budou pro tým kouče Xavho náročné, neboť bude muset zvážit, s kým se z kádru rozloučit a získat tím prostředky na povolání nových tváří.

Nedávné informace z Camp Nou potvrdily zvěsti, že by se francouzský legionář Ousmane Dembélé  mohl rozhodnout hledat štěstí na Ostrovech. Jeho aktuálním obdivovatelem je Liverpool, který v něm vidí možnou posilu především během Afrického poháru národů, kdy nebude mít k dispozici Mohameda Salaha a Sadia Maného.

Čtyřiadvacetiletý hráč zatím po svém příchodu z Dortmundu na Camp Nou příliš neoslnil, ale nový kouč Xavi věří, že by mohl být pro tým přínosem i navzdory tomu, že mu v létě končí smlouva a o jejím prodloužení zatím nepadlo ani slovo. Liverpool naopak větří, že i díky tomu by mohla být jeho cenovka velice příznivá, neboť jeho současný chlebodárce nebude riskovat, že by jej v po sezóně pouštěl zdarma.

Ostrovní klub by chtěl opačným směrem vyslat Nabyho Keitu, který se na Anfield Road příliš neosvědčil. Xavi ale naléhá na vedení Barcelony, aby s hráčem začal jednat o prodloužení kontraktu a zkusil mu dát ještě šanci. „Jsem pro jeho setrvání a čekám na další vývoj situace. Vždy záleží na více stranách, ale věřím, že Ousmane má chuť zde pokračovat a být součástí něčeho velkého. Na žádném jiném místě nebude šťastnější než v Barce,“ nechal se slyšet Xavi.

Podcast: Aubameyang do Newcastlu, Dembélé do Liverpoolu. Rozbor zimních přestupů Premier League

Zdroj: liverpoolecho.co.uk