Překvapivou sešívanou posilu Blechu hrozně posunul kouč Hyský: Jít z druhé ligy rovnou do Slavie je obrovský skok

Překvapivou sešívanou posilu Blechu hrozně posunul kouč Hyský: Jít z druhé ligy rovnou do Slavie je obrovský skok
OBSAHUJE VIDEO

Kromě Maksyma Talovjerova a Marka Ichy, jenž však byl obratem odeslán do Vlašimi, dorazil v posledních dnech do Edenu také mediálně neznámý Filip Blecha, jemuž náramně vyšel druholigový podzim pod vedením Martina Hyského (8 branek a 4 asistence)a například podle sportovního ředitele Jiřího Bílka šlo o jednoho z nejlepších hráčů druholigové branže.

Právě na svého bývalého kouče z Vlašimi, kde působil poslední čtyři roky, nedá dopustit. "Musím říct, že Martin Hyský je veliký profík, je na hráče hodně náročný. Ale tím stylem, který po nás chtěl hrát a co po mně třeba vyžadoval, mě hrozně posunul v mé kariéře. A i díky tomu mám takové statistiky a čísla. Takže jsem určitě rád, že přišel a že si to takhle skvěle sedlo," přiblížil na slavia.cz Blecha.

Jeho pocity po podpisu smlouvy s úřadujícím šampionem byly parádní. "Myslím si, že ani nedokážu popsat, jak mi přesně je, protože jdu z druhé ligy rovnou do Slavie. Je to obrovský skok, jsem za to moc rád. Jsem strašně šťastný, doufám, že se ve Slavii chytím a budu s ní bojovat o tituly a poháry," uvedl na webu slavia.cz čtyřiadvacetiletý záložník, jenž tento týden nabral spolu s celým týmem směr Portugalsko.

Spolu s ním dostal šanci v zimní přípravě také jeho vlašimský parťák a nejlepší střelec FNL Denis Alijagič. "Jsem rád, že Denis taky odjel, protože se známe. Takže tam budu mít někoho, s kým se znám a budu se moct o to líp aklimatizovat. Jsem zvědavý, jak se s tím popere. Byl nejlepší střelec podzimu druhé ligy a určitě má kvality na to, aby se ve Slavii prosadil," ozřejmil záložník.

A co jeho osobní cíle? "Můj nejbližší cíl je prosadit se v týmu Slavie, kde je obrovská konkurence, a potom do budoucna předvádět se Slavií to, co předvádí v posledních letech, což znamená vyhrávat tituly, poháry a probojovat se co nejdál v evropských pohárech," uzavřel na klubovém webu hráč, který se v novém působišti upsal do 30. června 2024.

Talovjerov vyprávěl s pětiletou smlouvou v kapse o Kačarabovi, Schranzovi, Provodovi i Trpišovském...

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.