Dynamo se posunulo dopředu, majitel Koubek do toho dává hodně peněz, všiml si Hora, jehož moc láká první šestka

Dynamo se posunulo dopředu, majitel Koubek do toho dává hodně peněz, všiml si Hora, jehož moc láká první šestka

I když už operuje třicetiletý univerzál Jakub Hora v Českých Budějovicích potřetí v kariéře, poprvé se tak děje na pozici defenzivního záložníka.

Na Střelecký ostrov se vrátil loni v létě po třech letech. Jak se za onen časový úsek momentálně osmé Dynamo proměnilo? "Klub se posunul dopředu. Máme tu lepší zázemí, přicházejí sem kvalitnější hráči. Majitel Vladimír Koubek do toho dává hodně peněz a už je jenom na nás, abychom uhrávali co nejlepší výsledky. Pak se klub může dál posouvat. Znamená to pro nás i tlak, ale ten mám rád. Určitě je to lepší, než co jsem zažil v jednom klubu, kde nám řekli, ať se držíme mezi pátým a čtrnáctým místem. Nechtěli ani do pohárů, ani aby se spadlo. Pak mají hráči nulovou motivaci a to je špatné," ozřejmil v interview pro idnes.cz bývalý křídelník Slavie i Plzně.

Nynější osmá příčka a pouhý bodový odstup na šestou Mladou Boleslav se nezdá být špatná výchozí pozice do jarních bojů. "Určitě. S umístěním v tabulce můžeme být spokojení, chtěli jsme se držet do desátého místa. Ale třeba venkovní zápasy byly hrozné. Určité měřítko snesly jen zápasy v Liberci a v Jablonci. Na tom budeme muset zapracovat. I tak stačilo vyhrát v Liberci, kde jsme trefili dvě tyčky, a mohli jsme být v elitní šestce," podotkl na idnes.cz ostřílený středopolař s minulostí v Rize či Podbeskidzie.

Nelákal by Dynamo pobyt v první šestce, což je skupina o titul? "To nevím, tabulku moc neřešíme. Ale kdo by si nechtěl zahrát na konci sezony pět zápasů s těmi nejlepšími. Určitě by nám to dalo víc než se potkat znovu s týmy pod námi. Osobně by mě šestka lákala moc," přidal na idnes.cz Hora, jehož mužstvo bude mít start jara mimořádně výživný. Doma má Spartu i Plzeň a mezi tím pojede do Hradce Králové, který má na sedmém místě stejně bodů jako Horejšova družina. "Na podzim jsme dokázali, že doma umíme hrát. Remizovali jsme se Slavií a otočili většinu zápasů, což ukázalo charakter i sílu týmu. Budeme chtít doma vyhrát, ať přijede Sparta, nebo Plzeň."

zdroj: idnes.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.