Sparťan Pešek: Makáme od prvního dne, věřím, že budeme mít ještě větší sílu než na podzim

Sparťan Pešek: Makáme od prvního dne, věřím, že budeme mít ještě větší sílu než na podzim
OBSAHUJE OHLASY

Co říká letenská kabina na to, že čtvrteční los čtvrtfinále domácího poháru pošle Spartu přes řeku do Edenu, čili na půdu největšího rivala, který navíc trofej obhajuje?

"Los je takový, jaký je. My to ovlivnit nemůžeme. Dostali jsme Slavii, čeká nás tedy další dobrý a těžký zápas. Musíme se na něj poctivě připravit a udělat maximum, abychom ho zvládli," pronesl stránkami sparta.cz citovaný slovenský křídelník Lukáš Haraslín.

Ten mimo jiné rozhodl podzimní derby slavných "S". Další bitvu o Prahu bude moci ovlivnit již 9. února 2022. Pokud se tedy utkání neodloží. "Začátek jara bude velká výzva, ale už jsme takové série zvládli na podzim, když jsme hráli třeba s Rangers a se Slavií. Věřím, že podobně to zvládneme i teď. Máme ještě celý měsíc na přípravu, musíme pro to udělat všechno. Může to být rozhodující část celé sezony,” přidal rychlonožka s minulostí v Lechii Gdaňsk či Sassuolu.

Zatím doposud zažil derby pouze na Letné a v Edenu tedy bude mít premiéru. "Bude to derby, to je vždy trochu specifické. Připravovat se ale budeme jako na každý jiný duel, tak, abychom byli úspěšní. Je třeba dobře začít ligu v Budějovicích a pak zvládnou i derby. Jak říkám, bude to náročný program, ale když se dobře připravíme, můžeme zvládat jeden zápas za druhým," doplnil na sparta.cz svěřenec Pavla Vrby.

K nynějšímu lídrovi Fortuna:ligy se vyjádřil i jeho kolega ze záložní řady Jakub Pešek. Také on si moc dobře uvědomuje, že jarní rozjezd bude i s Evropskou konferenční ligou docela výžviný. "Už je to čtvrtfinále, takže všichni možní soupeři jsou kvalitní. Přál jsem si hrát doma, před našimi fanoušky, ale los rozhodl jinak. Čeká nás derby, těžký zápas. Těším se na to. Start jara bude náročný, ale dobře se na to připravíme. Makáme od prvního dne. Začátek bude zásadní a musíme se hned chytit. Věřím, že budeme mít ještě větší sílu než na podzim," zakončil optimisticky naladěný český reprezentant, jehož vyjádření nabídl web sparta.cz.

Čtvrtfinálový los MOL Cupu: Sparta jede do Edenu, Slovácko míří na Andrův stadion a Votroci zkusí zastavit Klokany

Zdroj: sparta.cz