Gebre Selassie byl s výsledky fyzických testů spokojen: S ohledem na můj věk to bylo důstojné

Gebre Selassie byl s výsledky fyzických testů spokojen: S ohledem na můj věk to bylo důstojné

Ke startu zimní přípravy patří i fyzické a zátěžové testy. Slovan Liberec je v tomto týdnu absolvoval v metropoli na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy.

"Nejde jen o fyzické, ale i o zdravotní testy, které nám poskytnou mnoho důležitých ukazatelů. Kromě základních údajů, jako je výška, váha, množství tuku v těle nebo hodnoty VO2 max, získáme i informace ohledně stability nebo třeba svalové disbalance," ozřejmil na webu fcslovanliberec.cz asistent Miroslav Holeňák.

Hráči podobné testování svých limitů zrovna dvakrát nemusí. Christu Tiéhimu však absolvované procedury nevadily. "Zatím jsem podobné testy neabsolvoval, ale bylo to v pohodě. Doufám, že jsem si vedl dobře," pronesl francouzský středopolař, jenž dorazil na stadion U Nisy v loňském roce z Opavy.

To třicetiletý kapitán Slovanu Jan Mikula je v tomto směru mnohem zkušenější. "Naposledy jsme tady byli před dvěma roky, místo toho jsme pak mívali jiné, běžecké testy. Když jsem byl mladší, tak jsem se na tyto testy na začátku přípravy moc netěšil, ale dá se to zvládnout. Tentokrát byla navíc pauza jen dva týdny, takže jsme ani nemohli o kondici přijít," přidal na fcslovanliberec.cz bývalý slávista s minulostí v Jihlavě, který působí pod Ještědem již pátým rokem.

Pravidelné testování moc dobře zná i Theodor Gebre Selassie, jenž v Německu podobné testy absolvoval každý půlrok, ale trochu jinou formou. A ohledně náročnosti si pomohl ironií. "Bylo to jako vždy moc příjemné, tak moc, až jsem rád, že už to skončilo. S výsledky jsem spokojen. Myslím, že s ohledem na můj věk to bylo důstojné," uzavřel na klubových stránkách pětatřicetiletý veterán.

Doležal míří poprvé v kariéře ven. V polské Ekstraklase se stane spoluhráčem Zajíce a Daniela...

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.