Nejlepší období v kariéře, libuje si zlínská kometa Tkáč. Přestup ani reprezentační jedenadvacítku neřeší

Nejlepší období v kariéře, libuje si zlínská kometa Tkáč. Přestup ani reprezentační jedenadvacítku neřeší

V lize debutoval teprve loni v květnu, když se na tři minuty podíval za rozhodnutého stavu na hřiště proti Baníku Ostrava. Podobně David Tkáč plánoval sbírat minuty v kádru Zlína i na podzim. Proběhlo to jinak. Zazářil.  

Pět gólů, o jeden méně než nejlepší střelec Zlína Tomáš Poznar, který si “pomáhá” penaltami. Tak skvělá je podzimní bilance devatenáctileté komety Ševců Davida Tkáče, který  po podzimu dokonce sdílí se supertalentem Adamem Hložkem vedení střelecké tabulky ligových teenagerů. Na zlínské Letné nyní zřejmě procesují možný prodej guinejského talentu Cheicka Condého, o kterého má být zájem ve Francii, pokud Tkáč podzimní formu potvrdí i v novém roce, je možné že žlutomodrým roste další lukrativní zboží.  

Samotného ho přitom překvapuje, jak se mu na nejvyšší úrovni daří. “Nepamatuji si, že bych ani v dorostu takto střílel góly. Určitě to bylo moje nejvydařenější období,“ komentoval svou podzimní bilanci pro Deník zlínský ofenzivní záložník. Co je příčinou jeho neočekávaného rozletu nicméně  netuší. „To bych také rád věděl,“ tvrdí. V ligovém týmu oceňuje hlavně kooperaci s druhou střeleckou oporou Zlína, hrotovým útočníkem Tomášem Poznarem. Společně zařídili bez jednoho gólu přesně polovinu podzimní bilance Zlína. “V útoku mě podpořil, dirigoval,“ děkoval v rozhovoru pro Deník zkušenějšímu spoluhráči Tkáč.

Ten díky svým podzimním výkonům možná může začít vyhlížet reprezentační pozvánky a možná i nějaké to laso z bohatšího klubu. Zatím se ale tyto zlínskému podhrotu vyhýbají. A na Letné mu tak běží tříletý kontrakt. V jehož rámci nyní Tkáč musí potvrdit, že jeho podzimní bilance nebyla náhodná. Očekávání od vedení, spoluhráčů i fanoušků bude od na podzim ještě spíše neznámého hráče znatelně vyšší.

zdroj: Deník