Zájem velkoklubů o Schicka? Číst o tom je hezké, ale v Německu se mi líbí a s Leverkusenem chci do Ligy mistrů, říká útočník

Zájem velkoklubů o Schicka? Číst o tom je hezké, ale v Německu se mi líbí a s Leverkusenem chci do Ligy mistrů, říká útočník

Českému reprezentačnímu útočníkovi Patriku Schickovi se v této sezoně daří náramně. V bundeslize nasázel už sedmnáct branek a na prvního Poláka Lewandowskiho mu zbývají jen tři trefy. Není divu, že se o něj zajímají velkokluby napříč Evropou.

Schick neplánuje Leverkusen opustit. „Samozřejmě je to hezké číst, jak mě spojují s velkokluby. Ale v Leverkusenu jsem opravdu hodně, hodně spokojený a chci s Bayerem do Ligy mistrů. Život v Německu se mi líbí. Momentálně to pro mě absolutně není téma, myslet na jiný klub,“ sdělil pro list Bil dam Sonntag, jehož slova nabídl web aktualne.cz.

„Všichni vědí, že jsem pod smlouvou. A já bych nikdy nedělal klubu problémy, abych si prosadil přestup,“ pokračoval pětadvacetiletý útočník.

Navíc se Schick dostal s jeho dalekonosným gólem z úvodního utkání mistrovství Evropy proti Skotsku mezi tři finalisty ankety FIFA o nejhezčí branku roku 2021. „Na to jsem ohromně hrdý. Bral jsem jako velkou čest už samotnou nominaci, vzhledem k tomu, kolik gólů na světě za rok padne. Být v jedenáctičlenném výběru a pak ještě mezi nejlepšími třemi je velký úspěch,“ citoval web aktualne.cz slova reprezentačního útočníka.

Zdroj: aktualne.cz