Hanácký talent Daněk? Limitují ho soubojové věci, vyhrané balony. Může atakovat jiný level hráčské kvality...

Hanácký talent Daněk? Limitují ho soubojové věci, vyhrané balony. Může atakovat jiný level hráčské kvality...

Po šesti kolech měli na kontě tři výhry a s deseti body si užívali chválu na povedený comeback. Ve zbytku podzimu ale Václavu Jílkovi pozitivní nálada nevydržela. Olomouc ve dalších čtrnácti zápasech vyhrála jen dvakrát a po podzimu je až na desátém místě tabulky.  

A sám Jílek hodnotí podzim jako nevyvedený. “Já si nemyslím, že by byl podprůměrný z toho pohledu, co jsme chtěli po hráčích, protože v některých zápasech se nám to dařilo velmi dobře. Našel bych i pozitiva. Konfrontační zápasy s top trojkou jsme zvládli dobře, postoupili jsme v poháru. Není vše špatně, ale bodový stav a umístění neodpovídá našim požadavkům. Teď jsme si při zahájení přípravy řekli, že je potřeba být důslednější,” konstatoval Jílek v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes a na jaře plánuje poskočit s týmem poskočít výše. Šesté místo a s ním spojená skupina o titul je vzdálené jen čtyři body. 

K dosažení tohoto - z hlediska podzimních výsledků - ambiciózního cíle by mu vedle Jana Navrátila, jež se do rodné Olomouce vrací ze Slovácka měl pomoci i z pardubického hostovaní rozehraný Mojmír Chytil nebo uzdravení David Vaněček a Jakub Yunis. A mnohem větší očekávání má směrem do jara Jílek od největšího olomouckého talentu, záložníka Kryštofa Daňka. “Já od něho mám větší očekávání. Potenciál je pořád někde jinde, než zatím v zápasech předvádí. Hlavně ve srovnání s fyzičností je potřeba, abychom přidali, protože přednosti v podobě techniky nebo driblinku jsou rozdílové. Limitují ho soubojové věci, vyhrané balony. Kryštof může atakovat jiný level hráčské kvality.” míní Jílek.

Zároveň v rozhovoru pro Mladou frontu dál trvá na herní filozofii, kterou týmu vštěpuje od začátku svého opětovného působení na Hané. Tedy postupná konstruktivní rozehrávka budovaná už od stoperů. Pro jaro jen Jílek doufá, že se k dobrému plánu připojí i lepší výsledky. 

zdroj: Mladá fronta