Pelta dal Doležalovi zelenou a ten po osmi letech opouští Střelnici. Na jaké klubové adrese je očekáván?

Pelta dal Doležalovi zelenou a ten po osmi letech opouští Střelnici. Na jaké klubové adrese je očekáván?

Zkušený forvard Martin Doležal opustí po osmi letech jabloneckou Střelnici. Od majitele Miroslava Pelty dostal svolení k transferu do zahraničí.

"Martin Doležal dostal svolení k přestupu do zahraničí. V létě mu končila smlouva a za osm let v Jablonci pro klub odvedl spoustu práce. Martinovi přejeme hodně štěstí v dalším angažmá. Získali jsme teď Silného z Líšně a další příchod do útoku se řeší formou hostování z velké trojky," přiblížil někdejší první muž českého fotbalu.

"V Jablonci jsem si těch osm let užil hodně. Nečekal jsem, že tady budu tak dlouho. Ale jsem za to rád. Poznal jsem tady spoustu kluků, kteří tu prošli kabinou, všichni byli fantastičtí. Ani v kabině nikdy nebyl problém. Měli jsme tu výbornou partu, kterou jsem nikde nezažil. Na to budu vzpomínat asi nejvíc. A pak samozřejmě na evropské poháry a všechny zápasy s Jabloncem," uvedl na webu fkjablonec.cz exolomoucký útočník, jenž nasázel v zelenobílých barvách 69 prvoligových branek.

Jablonec nevymaže ze života i z toho důvodu, že se na severu Čech oženil a narodil se mu tam syn. "Přišli jsme sem jako svobodní, pak jsme se vzali s manželkou a narodil se nám tady syn. Pamatuji si i ten zápas po porodu, manželka porodila a já šel odpoledne na zápas a vyhráli jsme. To byl pro mě nezapomenutelný den. To mi taky utkví v paměti," zazvpomínal někdejší střelec Brna i Třince.

Nový spoluhráč záložníka Daniela i útočníka Zajíce opouští českou ligu po 281 startech, 86 gólech a 29 asistencích, s tím, že od jara zakotví v polské Ekstraklase, respektive v klubu Zaglebie Lubin, jenž u našich severních sousedů přezimuje na čtrnácté příčce.

Vrba si vysloužil nový kontrakt. Věříme, že je tím, kdo to vše zvládne a Sparta bude získávat trofeje, říká Rosický

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.