Miluji každou vteřinu svého dosavadního pobytu v Pardubicích, tvrdí Nana a láká fandy: Bůh mi požehnal spoustou talentu

Miluji každou vteřinu svého dosavadního pobytu v Pardubicích, tvrdí Nana a láká fandy: Bůh mi požehnal spoustou talentu

Ještě na podzim proháněl třiadvacetiletý expres Nana Dwomoh Akosah-Bempah obrany v ČFL, neboť vynikal v sestavě Motorletu Praha. Od jara však forvard s dlouhou minulostí v Kapském Městě poskočí o několik soutěží výš a čeká ho mise v Pardubicích.

"Do Evropy jsem se dostal přes manažera, který také žije v JAR. Seznámili jsme se prostřednictvím mého trenéra, když mi bylo 15 let. Loni mě kontaktoval, zda nemám zájem přijet do Evropy a hrát tady. Byl jsem opravdu nadšený, že mohu vyzkoušet své schopnosti proti výborným fotbalistům. Cítím, že pokud se chci stát nejlepším, musím se na hřišti potkávat s těmi nejlepšími. To je ideální způsob, jak se rozvíjet jako fotbalista i jako člověk – chci se postavit se výzvě a vystoupit ze své komfortní zóny. To byly hlavní důvody, proč jsem se rozhodl přijet do Evropy," ozřejmila v rozhovoru pro web fkpardubice.cz nová posila východočeského celku.

Na úvodní českou misi v Motorletu nedá dopustit. "Byl jsem tam velmi šťastný! Všichni v klubu, přes spoluhráče nebo trenéry, až k vedení, se ke mně chovali dobře, cítil jsem se vítaný a jako součást týmu. Nebylo snadné usadit se v nové zemi, jiné kultuře a v úplně jiném způsobu hry, ale atmosféra v Motorletu tento proces značně usnadnila. Klubu jsem opravdu vděčný za vše, co pro mě udělal od chvíle, kdy jsem přišel a nikdy nezapomenu na dobu, kterou jsem tam strávil. Potkal jsem spoustu lidí, se kterými jsem se spřátelil, byl to úžasný zážitek," přidal Nana.

Pardubice ovšem budou jiná a mnohem těší písnička. "Je to pro mě obrovská příležitost být v ligovém klubu v Pardubicích. Snil jsem o tom hrát fotbal na vysoké úrovni. Vím, že to bude náročná výzva, ale já výzvy miluji, chci fotbalově růst, střílet góly, přihrávat na ně a toužím být týmovým hráčem. Toužím po tom pomáhat svému týmu, věřím, že můžeme být úspěšní a dosáhnout něčeho nezapomenutelného. Miluji každou vteřinu svého dosavadního pobytu v Pardubicích! V šatně panuje pozitivní atmosféra, jsou zde soutěživí hráči. Všichni tvrdě pracují a jsou to hráči, se kterými jsem rád. Spoluhráči mi pomohli rozkoukat se a i díky tomu se cítím být součástí týmu. Komunikuji se spoustou kluků v kabině; Lee, Letáček, Junior, Emil, Halász – s těmi nejčastěji. A pak je tady Cadu. Ten mi od příchodu skvěle pomáhá, obzvlášť mimo hřiště. Odpovídá na spoustu mých otázek a pomohl mi pochopit, co se ode mě jako od hráče očekává. S překlady mi hodně pomáhá také Lee. Od začátku byl celý tým velmi milý a ochotný, všichni trenéři a lidé v klubu… Jsem opravdu šťastný, že jsem tady," přiznal na fkpardubice.cz nový konkurent Černého, Hufa či Matějky.

A co fotbalové sny? "Mým snem je hrát fotbal na nejvyšší úrovni, ať to bude kdekoli. Rád bych reprezentoval jednu ze svých zemí na mistrovství světa a hrát Ligu mistrů, což je sen každého fotbalisty. Chci maximálně využít svého fotbalového potenciálu; Bůh mi požehnal spoustou talentu a chci každý den tvrdě pracovat, abych se zlepšoval, rostl a dosáhl maximum toho, co bude v mých silách," uzavřel na stránkách fkpardubice.cz ghanskými kořeny ošlehaný majitel amerického pasu, jenž nedávno nemohl čelit Baníku kvůli lehčímu zranění.

Odbyde si premiéru proti Karviné, nebo až proti Prostějovu?

Zdroj: fkpardubice.cz