Ani Rozehnal nechápe, proč Sigma zavrhla iniciativu Hapala a spol.: Mrzí mě to, neviděl jsem negativa, která by klub ohrozila

Ani Rozehnal nechápe, proč Sigma zavrhla iniciativu Hapala a spol.: Mrzí mě to, neviděl jsem negativa, která by klub ohrozila

Šedesátinásobný reprezentant Česka David Rozehnal už nějaký čas operuje ve vedení Sigmy. Je totiž místopředsedou spolku, jež vlastní nejvíc akcií hanácké značky z Androva stadionu.

Jak moc ho mrzí to, když v loňském roce nevyšla snaha Hapala, Látala, Kučery či Ujfalušiho přivést do klubu díky sponzorům devět milionů korun a získat podíl na rozhodování?

"Nešlo o převzetí klubu, jak se to i prezentovalo, ale o jeho rozvoj. Kluci zajistili nějaké sponzory a mecenáše, oslovili podnikatele z okolí. Mrzí mě to, neviděl jsem negativa, která by klub ohrozila. Navíc v čele projektu stál Pavel Hapal, velká postava olomouckého fotbalu, byl by ve vedení velkou pomocí. Nedopadlo to, doufám ale, že není všem dnům konec. Jsou za projektem srdcaři, kteří mají Olomouc rádi. Sigma si to zaslouží. A věřím, že se vrátí na bývalé pozice," uvedl v interview pro aktualne.cz někdejší stoper Lille, Hamburku, Lazia, Newcastlu, Brugg i Paris Saint-Germain.

Sám by se nebál vložit do onoho projektu také své vlastní finance. "Probírali jsme to, bavili se o tom, že i my bychom dali nějaké peníze. Ne formou odkupu akcií, ale sponzoringu. Ano, přidal bych se. Chtěli jsme nějakým způsobem vrátit klubu, co nám v naší kariéře dal. Tak by to i mělo být," přidal na aktualne.cz mistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2002.

A co finanční kondice aktuálně desátého celku Fortuna:ligy? Nehrozí po prodeji Aleše Mandouse například uvolnění Antonína Růska? "Sigma je klub, který profituje z prodeje hráčů. To není nic špatného, vychovat je a poslat v kariéře dál. To bylo i za nás: Tomáš Ujfaluši, Marek Heinz, David Kobylík, před nimi Pavel Hapal, Radek Látal a další. I to o klubu něco vypovídá, když dokáže prodat hráče rovnou do zahraničí. Ale musí to mít koncepci, aby ho to neoslabilo. Rozpočet nemůže stát pouze na tom, že se musí prodávat. Situace je složitá, ale já doufám, že zase bude všechno fungovat," zůstal optimistou jednačtyřicetiletý Rozehnal, jehož stanovisko nabídl portál aktualne.cz.

Zdroj: aktualne.cz