Musovi se líbí, že Primeira Liga není jen kopaná. A co Praha? Slavia a Boavista se dohodly na určité částce...

Musovi se líbí, že Primeira Liga není jen kopaná. A co Praha? Slavia a Boavista se dohodly na určité částce...

Petar Musa je nejgólovějším hráčem Boavisty Porto, které patří v aktuální tabulce Primeira Ligy desátá pozice. Dosavadních 1065 poskytnutých minut přetavil v pět přesných zásahů.

"Pro mě je nejdůležitější, že pravidelně hraji v základní sestavě a většinou celé zápasy. Vynechal jsem jen prosincové utkání v Lisabonu na Sportingu, protože jsem měl distanc za pět žlutých karet. Nějak jsem je nasbíral za fauly v osobních soubojích s obránci soupeře. Nastřílel jsem v portugalské lize zatím pět gólů a jeden v poháru. Mohlo by jich být samozřejmě víc, vždycky může být ještě líp. Možností jsem k tomu měl docela dost. Celkově jako tým se s efektivností docela trápíme, nastříleli jsme jen devatenáct branek, takže moje bilance není zase tak špatná," uvedl na stránkách gol.cz vytáhlý forvard, jenž oslaví v březnu čtyřiadvacáté narozeniny.

Na portugalské půdě se podle svých adaptoval bez problémů a docela rychle. "Přechod z bundesligy do portugalské ligy jsem, myslím, docela zvládl. Liga je kvalitní, v Portugalsku se hraje víc techničtější fotbal, což mi vyhovuje. Start do sezony se nám ale moc nepovedl, chvíli trvalo, než se sestava stabilizovala. Hodně se měnilo hlavně složení obrany, kde hráči rotovali, protože se snad každé utkání někdo zranil. Trenér musel improvizovat, dostávali jsme taky i poměrně dost gólů. Před pěti zápasy přišel nový kouč Petit, který trochu změnil náš herní styl. Jdeme pod ním nahoru a věřím, že to bude ještě lepší. V kabině se mluví portugalsky nebo anglicky. V týmu je Ilija Vukotič z Černé Hory, který mi některé věty a věci přeloží, když jim úplně nerozumím. Dlouhodobě lize dominuje trojlístek silných klubů – Benfica, FC Porto a Sporting, mají nejkvalitnější hráče, podmínky i stadiony. Ostatní portugalské kluby se mezi ně jen málokdy dokáží na špici tabulky vklínit. Líbí se mi, že se o technický a kombinační fotbal snaží všechny ligové týmy, že to není jen kopaná," pronesl serverem gol.cz citovaný bývalý útočník NK Záhřeb, Unionu Berlín či Interu Zaprešič, jenž si v Česku kromě Slavie zahrál i za Viktorii Žižkov nebo Slovan Liberec.

Klub z Porta má opci na trvalý podpis. To, zda ho aktivuje, ale ještě úplně jisté není. Od léta se z něj tedy opět může stát slávista, protože má v Edenu kontrakt až do léta 2024. "Českou ligu samozřejmě sleduji, když zrovna nehrajeme s Boavistou, tak se koukám na každý zápas Slavie. Jsem i v kontaktu s kluky ze Slavie, píšeme si spolu. Slavia a Boavista se dohodly na určité částce, která tvoří opci na přestup. Uvidíme, jak to na konci sezony dopadne, co bude nejlepší pro mě a oba kluby. Záleží také na mně, jaké výkony budu podávat," zakončil bývalý mládežnický reprezentant Chorvatska, jehož slova vyšla na serveru gol.cz.

Rajnoch: Progres, jaký Kuchta udělal, je jeden z největších, jaký jsem na tuzemské scéně za poslední léta viděl

Zdroj: gol.cz