Rada má raději grázlíčky typu Čvančary, než ty, co sedí a mlčí. Jakého forvarda si vybral z Letné?

Rada má raději grázlíčky typu Čvančary, než ty, co sedí a mlčí. Jakého forvarda si vybral z Letné?

O tom, že Jablonec prodal Tomáše Čvančaru i Martina Doležala kvůli ekonomické stránce, není sporu. Tím spíš, že oběma forvardům končila v létě smlouva a bylo důležité za ně utržit nějaké odstupné.

Prodej prvně jmenovaného do Sparty byl údajně nutností, aby bylo v těžké situaci majitele Miroslava Pelty vůbec na výplaty pro zbytek severočeského kádru. "Je to otázka obchodu, prezident se rozhodl prodat ho do Sparty. V létě by mu končila smlouva, musel by ji prodloužit, bylo toho víc. Mně akorát sdělil, že Čvančara odchází. Já jen reagoval, že za něj potřebujeme do mužstva náhradu. O penězích se bavit ovšem nechci, mě nezajímají. Já jsem trenér, můžeme se bavit o tom, kdo má hrát napravo, kdo nalevo. Ekonomika klubu jde mimo mě," uvedl na webu aktualne.cz hlavni kouč zelenobílých barev Petr Rada.

Chování jednadvacetiletého dlouhána nebylo vzorové na trávníku a podle jistých zdrojů také v kabině. Sám zkušený šéf lavičky však nic zásadního nezaznamenal. "Já s ním problémy neměl. Pokud by se někdo choval špatně, měl by velké problémy se mnou. To je vždycky. Já si jako hráč nemohl také všechno dovolit, i když jsem nebyl největším vzorňákem. Ale jsou hranice. Tomáš je trochu jiný než další hráči, takový grázlíček, ale já mám tyhle typy raději než ty, co sedí a mlčí. Telefon na tréninku, to ano, ale to dělají skoro všichni a dostávají pokuty. Ale jinak žádnou mez výrazně nepřekročil, to bych si s ním vyřídil. Byl sice v posledním utkání doma s Teplicemi zbytečně vyloučený, bouchl na Spartě balonem, k tomu jsem mu své řekl. Jestli se chce posouvat v kariéře dál, tak tohle mu neprospěje." varoval svého bývalého svěřence trenér čtrnáctého celku Fortuna:ligy, jehož stanovisko nabídl portál aktualne.cz.

Ofenzivu loňského účastníka EKL by měl posílit někdo ze Sparty a momentálně to vypadá na sedmadvacetiletého Lukáše Juliše, který v této ligové sezoně odehrál jen 67 minut čistého času a bude se potřebovat rozehrát podobně, jako už tak svého času činil na hanáckém Andrově stadionu. "Zatím nic oficiálně nevím. Prezident klubu, tedy Míra Pelta, mi však sdělil, že za Čvančaru by měl dorazit na hostování jeden z útočníků. Na výběr byli bulharský Minčev, Sejk z B mužstva a Juliš. Řekl jsem mu, že by mi typologicky vyhovoval a nejvíce do naší hry zapadal Juliš. Slíbil, že se pokusí udělat, co je v jeho silách. Kdyby to vyšlo, přivítal bych to," uzavřel na aktualne.cz nadřízený Kroba, Holíka či Zeleného.

Zdroj: aktualne.cz