Léty prověřené zboží do útoku? Arteta má jasno, kdo může přinést více efektu než současné značky

Léty prověřené zboží do útoku? Arteta má jasno, kdo může přinést více efektu než současné značky

Gunners v posledních měsících intenzivně řeší budoucí složení jejich útoku. Na Emirates Stadium jsou nespokojeni s výkony svých ofenzivních hvězd a očekává se, že dojde k okysličení kabiny, zatímco je signalizováno i několik možných odchodů. Kouč Mikel Arteta si již vyhlédl léty prověřené zboží, které by mohlo přinést více efektu než současné značky.

Ofenzivní tváře nedělají v této sezóně v Londýně příliš radosti. Pierre-Emerick Aubameyang se již vyslovil s chutí odejít a upadl u Artety v nemilost, Lacazettemu vyprší v létě smlouva a nezdá se, že by byla chuť tuto spolupráci prodloužit. I proto Arsenal hledá nová jména do svého útoku.

Několik adeptů na příchod se již v posledních týdnech objevilo. Evropská média například spekulovala o zájmu přivést Dušana Vlahoviče z Fiorentiny, ale skloňováno bylo také jméno Dejana Kulusevskiho z Juventusu. I v třetím případě by se jednalo o tvář z italské Serie A, neboť váben by měl být taktéž Ivan Perišič.

Chorvatský reprezentant byl v minulé sezóně nepostradatelnou součástí Nerazzurri a velkou měrou se podílel na zisku mistrovského titulu. S Interem Milán jej pojí smlouva jen do konce této sezóny a zatím nedošlo k jejímu prodloužení, proto na stole leží i varianta, že si jej Arsenal pojistí již během ledna a nechá jej na San Siru dohrát do léta.

Zdroj: sport.es

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.